Perspekti - Tre aftėsitė e sipėrmarrėsve qė nuk i mėsoni asnjėherė nė shkollė.
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Tre aftėsitė e sipėrmarrėsve qė nuk i mėsoni asnjėherė nė shkollė.

Historia ėshtė e mbushur me mijėra biznesmenė tė cilėt e ndryshuan botėn, mirėpo pa ndonjė edukim formal.

Tre aftėsitė e sipėrmarrėsve qė nuk i mėsoni asnjėherė nė shkollė.
Tre aftėsitė e sipėrmarrėsve qė nuk i mėsoni asnjėherė nė shkollė.
Nga: Ndricim Topalli
Publikimi: 13/03/2016 13:07

Fakti ėshtė se nė arsim formal asnjėherė nuk mėsohet nė veēanti fusha qė ju do tė interesoheni pėr tė gjetur pastaj punė. Megjithatė, interesimi personal ju ndihmon qė ju ti pėrkushtoheni mė tepėr asaj fushe. Kėto janė tri aftėsitė tė cilat ju do ti mėsoni vetėm me pėrvojėn tuaj.

Tė keni komunikim tė mirė

Sipėrmarrėsit janė vetėm ndihmė e vogėl e juaja pėr tju ndihmuar tė arrini suksese nė aftėsinė tuaj. Komunikimi me njerėzit ėshtė gjėja mė e rėndėsishme qė do ta keni nė punėn tuaj nė biznes. Komunikimi i mirė konsiderohet se ėshtė pasuri e ēdo njeriu tė suksesshėm. Aftėsitė e komunikimit do tė jenė tė nevojshme nė ēdo aspekt tė jetės. Ju do tė keni nevojė qė ti frymėzoni punėtorėt me fjalėt tuaja, prandaj duhet tė keni komunikim shumė tė mirė qė tė arrini tė bėni njė gjė tė tillė.

Tė jeni i gjithanshėm

Si njė sipėrmarrės i njė biznesi, ju do tė keni nevojė tė dini ēdo gjė dhe tė pėrpiqeni pėr gjithēka nė mėnyrė qė punonjėsit tuaj tė marrin shembuj nga ju. Nė ditėt e para si biznesmen, ju do tė drejtoni kompaninė tuaj dhe do tė duhet tė kujdeseni nė veēanti pėr secilin punėtor. Duke marrė pėrvojė ju edhe do tė ndryshoni nivelin e pozitės tuaj, sigurisht do ta pėrvetėsoni.

Kushtojini vėmendje detajeve

Shpeshherė i kemi dėgjuar tė vjetrit duke thėnė:  Djalli ėshtė i fshehur nė detaje. Mė mirė tė themi Suksesi juaj ėshtė nė detaje. Menaxhimi i detajeve ėshtė gjėja mė e rėndėsishme e aftėsive tuaja pėr tė qenė njė biznesmen i suksesshėm.

Njerėzit tė cilėt janė tė kualifikuar do tė injorojnė gjithmonė detajet. Ata i kategorizojnė ato si gjėra tė vogla mirėpo mė kohė ato do tė bėhen "gjėra tė mėdha." Primare qė ēdo biznesmen tė arrijė tė bėhet ekspert, e rėndėsishme ėshtė qė ti kushtojė rėndėsi tė madhe detajeve.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuajJu keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
-S:O(

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.