Si mund tė rigjallėroheni nėse duhet tė punoni dhe jeni tė pėrgjumur?
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Si mund tė rigjallėroheni nėse duhet tė punoni dhe jeni tė pėrgjumur?

Jeni nė punė dhe ndiheni tė pėrgjumur? Ju tregojmė mėnyrat si tė gjallėroheni.

Si mund tė rigjallėroheni nėse duhet tė punoni dhe jeni tė pėrgjumur?
Si mund tė rigjallėroheni nėse duhet tė punoni dhe jeni tė pėrgjumur?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 31/12/2017 12:51

Mund t'ju ketė ndodhur shumė herė qė tė ndiheni shumė tė pėrgjumur teksa punoni. Janė disa ditė kur edhe kafja duket se nuk ju bėn dot tė shpėtoni nga ndjesia e pėrgjumjes dhe nė kėto raste nuk dini si tė veproni sepse realisht nga momenti nė moment mund t'ju zėrė gjumi.

Megjithatė, ne kemi disa ide shumė tė mira qė mund t'ju vlejnė pėr t'u gjallėruar edhe kur jeni nė ambientin e punės.

Lėvizni pak, shkoni deri nė banjė ose thjesht bėni disa xhiro nė kėmbė sa pėr t'u gjallėruar.

Diskutoni pėr pak minuta me dikė qė keni aty pranė, sepse shikimet sy mė sy dhe ndonjė muhabet i kėndshėm mund t'ju ndihmojnė tė zgjoheni.

Konsumoni fruta tė thata, zakonisht arrat dhe bajamet janė mė tė rekomandueshme.

Konsumoni njė gotė ujė sepse ju ndihmon tė hidratoheni dhe mund tė fokusoheni mė tepėr.

Uluni drejt sepse mėnyra se si qėndroni ndikon nė energjinė tuaj.

Pėrpiquni tė shtriqeni, rregulloni sidomos pjesėn e qafės.

Shpėlani fytyrėn me ujė tė ftohtė.

Merrni frymė thellė disa herė resht.

Pėrtypni ēamēakėz.

Fokusohuni nė diēka qė pėlqeni, p.sh. njė kėngė ritmike qė ju ka mbetur nė mendje.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuajJu keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
Ee1./

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė