Perspekti - Pyetjet qė nuk duhet t'i drejtoni kurrė shefit tuaj
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Pyetjet qė nuk duhet t'i drejtoni kurrė shefit tuaj

Mbani mend diēka: Shefi juaj ėshtė gjithmonė i zėnė!

Pyetjet qė nuk duhet t'i drejtoni kurrė shefit tuaj
Pyetjet qė nuk duhet t'i drejtoni kurrė shefit tuaj
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 23/11/2017 06:41, Ndryshuar: 23/11/2017 13:43

Ai ose ajo nuk ka kohė pėr pyetje, pėrgjigjet e tė cilave mund t'i gjeni lehtėsisht nė Google ose duke pyetur kolegun ngjitur.

Pyetjet e pėrgjithshme tė cilat nuk kėrkojnė shumė imagjinatė apo nuk janė tė thella, ju bėjnė tė ngjani keq.

Por mos u shqetėsoni. Qė mos tė ngjani si punonjėsi mė i hutuar i grupit, Perspekti ka renditur disa nga pyetjet tė cilat nuk duhet t'i drejtoni shefit.

1. Ēfarė ka ndonjė tė re nga kompania?

Shefi juaj nuk e ka nė plan tė tė tregojė tė rejat mė tė fundit tė kompanisė, prandaj shuajeni kureshtjen diku tjetėr.

2. Seē mė zuri veshi... ėshtė e vėrtetė?

Kjo ėshtė pyetja mė e papėrshtatshme qė mund t'i bėni shefit. Biseda me tė duhet tė jetė sa mė objektive dhe larg thashethemeve.

3. Pse po i merr dikush tjetėr tė gjithė projektet e mira?

Kur gjėrat tingėllojnė shumė familjare, atėherė lind dhe konflikti midis kolegėve.

Duhet tė shmangni ankesat te shefi pėr probleme qė kanė tė bėjnė me kolegėt tuaj. Pyetje e ngjashme do tė ishte: "Pse po e menaxhon ai atė zonė? Mendova se mė pėrkiste mua."

Nėse e konsideroni vėrtet njė problem, atėherė konsultohuni me pėrfaqėsuesin e tij pėr tė zgjidhur mosmarrėveshjen.

4. Sa ėshtė leja vjetore?

Nėse prisni njė pėrgjigje tė tipit: "Pse dreqin po mė pyet mua?", atėherė duhet tė tregoheni mė tė kujdesshėm.

Siē e pėrmendėm dhe mė sipėr, shefi juaj nuk ka kohė, prandaj pėr informacione tė tilla duhet tė drejtoheni nga burimet njerėzore ose njė departament pėrgjegjės pėr kėtė pjesė.

5. A do tė ulemi ndonjėherė t'a pimė kafen nė dhomėn e pushimit?

Kjo pyetje mund tė jetė e pranueshme nėse e parashtroni nė mėnyrė "anonime". Por pėrsėri mbetet njė pyetje qesharake.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuajJu keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
9WRV/

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė