Si duhet tė visheni nė vendin e punės?
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Si duhet tė visheni nė vendin e punės?

Perspekti ju tregon si duhet tė jetė kodi i veshjes nė ambientin e punės.

Si duhet tė visheni nė vendin e punės?
Si duhet tė visheni nė vendin e punės?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 26/01/2018 19:43

Jo ēdo veshje e zakonshme ėshtė e pėrshtatshme pėr zyrė, prandaj kėto udhėzime do t'ju ndihmojnė tė vendosni se ēfarė ėshtė e pėrshtatshme pėr ju tė vishni nė ambientin e punės.

Veshjet tė cilat zbulojnė shumė pjesėn e shpinės, gjoksit, kėmbėve, barkut apo tė brendshmet tuaja janė pėrfundimisht tė ndaluara nė punė. Gjithashtu, rrobat qė pėrmbajnė fjalė, shprehje ose figura tė cilat mund tė konsiderohen tė papranueshme. Ndėrsa veshjet tė cilat kanė logon e kompanisė janė goxha tė pėlqyeshme dhe inkurajuese.

Pantallonat dhe kostumet

Tė gjitha pantallonat e dokut, pambukut dhe pėrbėrjeve sintetike janė tė pėrshtatshme, ndėrsa ato me pėrbėrje jeans-i, materiali elastik, tė shkurtrat apo tre-ēerekėshet, si edhe pantallonat e fizkulturės dhe ushtrimeve fizike janė tė papranueshme (pėrjashtim mund tė bėjnė vetėm pantallonat jeans tė cilat nė shumė kompani lejohen tė vishen vetėm ditėve tė premte).

Fundet, fustanet dhe kostumet me funde

Fustanet dhe fundet e zakonshme me gjatėsi nga gjuri e poshtė janė tė pėrshtatshme. Gjatėsia e fundeve duhet tė jetė e tillė qė tė lejojė uljen dhe qėndrimin e rehatshėm nė publik.

Kėmishat, bluzat dhe xhaketat

Kėmishat e zakonshme, trikot, pulovrat, bluzat dhe golfet janė veshje shumė tė pėrshtatshme pėr punė, gjithashtu edhe shumica e xhaketave tė kostumit apo ato sportive janė tė pranueshme gjithmonė nėse nuk shkelin udhėzimet e mėsipėrme.

Bluzat T-shirt nuk lejohen nėse nuk janė tė veshura poshtė pulovrave, kėmishave apo xhaketave.

Kėpucėt

Atletet normale, kėpucėt e ndryshme tė sheshta apo me taka janė tė gjitha tė pranueshme, ndėrsa atletet apo kėpucėt flakėruese si edhe sandalet ekstravagante dhe ato me njė gisht nuk lejohen.

Aksesorėt, make-up dhe parfumi

Duhet tė jenė tė kėndshme por tregoni kujdes sepse disa punonjės janė alergjikė ndaj kimikateve qė gjenden nė parfum dhe make-up. Si edhe kini parasysh qė zbulimi i piercing-ve dhe tatuazheve nėpėr trup tė jetė sa mė i limituar. Gjithashtu mbani parasysh se edhe kapelat nuk janė tė pėrshtatshme nė ambientet e zyrave.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuajJu keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
Tf"@R

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.