Saranda, njė destinacion turistik me bukuri tė veēanta.
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Saranda, njė destinacion turistik me bukuri tė veēanta.

Plazhet e jashtėzakonshme, pamja, vendet historike, "Syri i Kaltėr", ēmimet e arsyeshme, janė disa nga arsyet qė Saranda po konsiderohet si njė nga vendpushimet mė moderne nė rajon qė ofron shumė atraksione pėr vizitorėt.

Saranda ėshtė njė parajsė e vogėl qė i ka tė gjitha kushtet pėr tė kaluar njė pushim tė mrekullueshėm.
Saranda ėshtė njė parajsė e vogėl qė i ka tė gjitha kushtet pėr tė kaluar njė pushim tė mrekullueshėm.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 01/10/2017 21:00

Shqipėria vazhdon tė rekomandohet pėr t'u vizituar nga faqe tė ndryshme, kurse njėra nga bukuritė mė tė mėdha tė saj gjendet nė Sarandė.

Saranda ėshtė njė qytet bregdetar nė jug tė Shqipėrisė, afėr kufirit me Greqinė, njė vend qė ka plazhe tė mrekullueshme nė detin Jon.

Saranda ėshtė njė parajsė e vogėl qė i ka tė gjitha kushtet pėr tė kaluar njė pushim tė mrekullueshėm si plazhet me gurė tė vegjėl natyral, njė det tė mrekullueshėm tė kaltėr, si dhe me pamje tė jashtėzakonshme qė tė lė pa frymė.

Por, Saranda ėshtė e pasur edhe me bukuri tjera si Korfuzi, qė ėshtė njė vend atraktiv pėr ata tė cilėt janė tė pasionuar pas historisė.

Kalaja Madhėshtore e Ali Pashė Tepelenės e Butrinti janė tjerė ndalesa tė nevojshme nė Sarandė. Nė kėtė qytet ka shumė bukuri dhe me tė drejt po konsiderohet si njė nga vend pushimet mė moderne nė rajon qė ofron shumė atraksione pėr vizitorėt.

Por, kėtu nuk pėrfundojnė bukuritė e Sarandės. "Syri i Kaltėr" ėshtė njė vepėr e jashtėzakonshme qė tėrheq shumė turistė. Numri i vizitorėve ēdo ditė e mė shumė po rritet, kurse edhe ēmimet janė shumė tė arsyeshme.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuajJu keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
\a2&

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.