5 vende pėr tu vizituar nė Shqipėri gjatė muajit Tetor.
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

5 vende pėr tu vizituar nė Shqipėri gjatė muajit Tetor.

Muaji Tetor ėshtė ndėr muajt mė tė mirė pėr tė bėrė disa ditė pushime.

Berati ka mbi 24 shekuj histori art dhe kulturė.
Berati ka mbi 24 shekuj histori art dhe kulturė.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 09/10/2017 19:31

E ku ka mė mirė se pushimet t'i kaloni nė vendin tuaj, e tė provoni mė tė mirat e ēdo qyteti.

Mė poshtė do tė gjeni njė listė me pesė vende Shqiptare tė cilat janė tė pėrshtatshme pėr t'u vizituar nė muajin Tetor.

Berati

Berati ka mbi 24 shekuj histori art dhe kulturė. Ėshtė ndėr ato vende tė cilat ja vlen ta vizitoni dhe nėse e keni vizituar shumė herė. Ēdo e herė qė do e vizitono do tju krijohet njė ndjesi tė re. Njė ndjenjė paqeje dhe qetėsie. Ky qytet ėshtė njė opsion i mirė pėr tė kaluar njė fundjavė tė kėndshme pranė njerėzve tė zemrės.

Pėrmeti

Qyteti i Pėrmetit ndodhet nė jug tė Shqipėrisė, dhe ėshtė mjaft i njohur pėr bukuritė natyrore, traditat, burimet dhe panoramat e shumta. Njė fundjavė nė qytetin e bukur tė Pėrmetit ėshtė njė zgjedhje e mrekullueshme. Ju do tė shijoni ushqimet tradicionale nėn ajrin e freskėt.

Gjirokastėr

Gjirokastra ėshtė pjesė e UNESCO-s dhe ėshtė njė ndėr qytetet qė tėrheq mė shumė turistė. Pėrveē vendeve tė shumta historike qė mund tė vizitoni nė kėtė qytet. Ju do tė kaloni njė fundjavė tė qetė e cila do tju relaksojė e do t'ju heqė tė gjitha streset.

Korēė

Korēa ėshtė njė nga qytetet mė tė bukura nė Shqipėri dhe preferohet shumė nga vendasit. Pėrgjithėsisht nė Korēė gjen gjithmonė turistė Shqiptarė tė cilėt e kanė zgjedhur Korēėn si destinacionin pėr tė kaluar fundjavėn e tyre. Korēa ėshtė njė variant i mirė pėr tė pushuar nė ēdo periudhe tė vitit.

Shkodėr

Shkodra ėshtė ndėr qytetet mė tė vjetra nė Europė. Kalaja e lashtė e Rozafės ka pamje mahnitėse mbi Liqenin e Shkodrės. Edhe ky qytet ėshtė ndėr variantet mė tė mira pėr tu vizituar nė muajin tetor. Koha ėshtė e freskėt, vendi ėshtė i qetė dhe ju do tė kaloni ndėr fundjavat mė tė bukura.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuajJu keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
':=!C

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.