Pushimet dimėrore kalohen mė bukur nė kėto vende.
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Pushimet dimėrore kalohen mė bukur nė kėto vende.

Pas pushimeve verore kthimi nė punė mund t'ju ketė demoralizuar paksa.

Pushimet dimėrore kalohen mė bukur nė kėto vende.
Pushimet dimėrore kalohen mė bukur nė kėto vende.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 10/10/2017 20:39

Ėshtė momenti qė t'i shikoni gjėrat me pozitivitet dhe si njė mundėsi e mirė pėr tė qėnė produktivė e tė pėrqėndruar nė karrierė, por nėse e keni tė vėshtirė ta bėni kėtė si pasojė e intesitetit tė madh nė punėn tuaj mendoni pėr pushimet dimėrore ato janė njė shtysė e mirė pėr t'u pėrqendruar nė punė derisa tė vij koha tė merrni lejen tuaj. Edhe pse ndoshta mund tė duket herėt pėr tė folur pėr pushimet dimėrore, tani ėshtė momenti mė i mirė pėr tė pėrzgjedhur vendin nė mėnyrė qė tė jeni nė kohė pėr tė pėrfituar nga ofertat e shumta.

Mali i Zi

Mali i Zi

Mali i Zi

Mali i Zi ėshtė njė destinacion mjaft i kėrkuar pėr pushimet dimėrore. Nuk ėshtė larg, kushton pak dhe ka kushte fantastike. Pistat e skive tė Malit tė Zi janė mjaft tė njohura dhe ēdo vit mirėpresin me mijėra turistė.

Sazburg, Austri

Sazburg, Austri

Sazburg, Austri

Dimri shijohet ndryshe nė kėtė vend. Nėn sfondin e kėngėve tė Krishtlindjes dhe dyqaneve tradicionale, ky ėshtė njė qytet perfekt pėr pushime dimėrore. "Silent Night" ėshtė shfaqur pėr herė tė parė nė Oberndorf nė prag tė Krishtlindjes nė kėtė qytet nė vitin 1818.

Tromso, Norvegji

Tromso, Norvegji

Tromso, Norvegji

Ka disa arsye pse Tromso, i quajtur ndryshe kryeqyteti i Arktikut, ėshtė madhėshtor nė dimėr. Ėshtė ndoshta qyteti mė i bukur i Norvegjisė dhe njihet pėr ndriēimet dimėrore tė qiellit. Gjithashtu ka njė numėr tė madh muzeumesh, pėrfshirė Muzeun Polar, e cila ofron njė histori tė udhėtimit Arktik, dhe Muzeu Tromso, e famshme pėr shfaqjet Sami.

Amsterdami

Amsterdami

Amsterdami

Gjatė muajve tė dimrit muzeumet nė Amsterdam janė bosh, duke e bėrė kohėn mė tė mirė pėr tė vizituar muze tė tilla si Rijksmuseum dhe Anne Frank House. Ju jo vetėm qė do tė kaloni disa pushime tė mrekullueshme por do tė kuptoni dhe mė mirė disa gjėra nga historia.

Nagano, Japoni

Nagano, Japoni

Nagano, Japoni

Si njė qytet i formuar pėr lojėrat olimpike, Nagano ėshtė njė nga vendet mė tė bukura pėr resortet e skive. Tempujt e bukur tė Togakushi Minzoku-kan tė mbuluar nga dėbora janė njė atraksion pėr tu parė. Ky peisazh i bukur na kujton shfaqjet e ninxhave qė trajnoheshin dikur aty.

Berlin

Berlin

Berlin

Tregjet e krishtlindjeve janė destinacioni ideal pėr shitjet me pakicė, dhe Berlini ka mė shumė se 60 prej tyre. Nė qendėr tė qytetit ndodhet njė tren i vogėl dhe animatorė tė shumtė me kukulla. Ky treg nė Route Rathaus ėshtė ideal pėr fėmijėt. Gendarmenmark ėshtė njė tjetėr vend i famshėm pėr sendet e punuara me dorė. Nė rrugėt karakteristike tė Berlinit shtrihen dyqanet dy katėshe tė cilat tregtojnė tė gjitha dekorimet e krishtlindjeve. Ky dyqan ėshtė i hapur gjatė gjithė vitit. Berlini ka rreth 6500 restorante, 546 lokale me akullore, kafene tė shumta dhe 2800 lokale tė vogla me vakte tė lehta. Nė kėtė qytet nuk ka asnjėherė mungesė ushqimi.

Ottawa, Kanada

Ottawa, Kanada

Ottawa, Kanada

Festivali Winterlude i Otavės ėshtė njė nga festivalet mė tė mėdha botėrore gjatė sezonit dimėror. Ajo zhvillohet nga 31 Janari deri mė 17 Shkurt dhe gjithashtu ėshtė i famshėm pėr skulpturat e saj tė akullit, koncertet nė natyrė dhe kurset rrėshqitėse. Nga Janari qyteti pėrshkruhet si mė i ftohti nė botė e cila shtrihet rreth 7.8 kilometra pėrreth Rideau Canal Skateway.

Praga, Republika Ēeke

Praga, Republika Ēeke

Praga, Republika Ēeke

Dritat e shumta nėpėr rrugė, si dhe njė arkitekturė e mrekullueshme nėn njė shtresė dėbore i jep Pragės njė pamje pėrrallore. Kjo e bėn kėtė qytet tė jetė thuajse gjatė gjithė dimrit me turistė. Kafenetė janė njė vend i mirė pėr t'u ngrohur dhe pėr t'u relaksuar. Ju do tė kaloni disa pushime tė kėndshme me tė afėrmit tuaj si dhe shumė ēokollatė tė ngrohtė e tė trashė tė cilėn nuk do ta shijoni nė asnjė vend tjetėr.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuajJu keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
`*akN

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė