Perspekti - Cilat janė liqenet mė tė bukur nė Europė?
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Cilat janė liqenet mė tė bukur nė Europė?

Pushimet 1 apo 2 ditore apo siē i quajmė ndryshe, pushimet pasive, kėshillohet tė kalohen pranė ndonjė liqeni.

Liqeni i Ohrit
Liqeni i Ohrit
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 13/11/2017 12:56, Ndryshuar: 13/11/2017 20:02

Kėto lloj pushimesh jo vetėm qė ju relaksojnė por ju bėjnė tė harroni tė gjithė lodhjen qė mund tė keni patur gjatė javės.

Liqene tė bukura ndodhen nė tė gjithė botėn por disa prej tyre ne i kemi fare pranė.

Njė ndėr ta ėshtė edhe Liqeni i Ohrit, tė cilin Trip Advisor e ka renditur si njė nga liqenet mė tė bukura nė botė.

Meqenėse bukuritė e kėtij liqeni konsiderohen ndėr ato mė tė bukurat nė botė, nuk keni pse tė udhėtoni orė tė tėra pėr tė pushuar pranė liqeneve nėpėr botė por mund tė pushoni pranė tij.

Ky liqen ėshtė ndėr liqenet mė tė vjetėr dhe mė tė thellė tė Evropės ndaj dhe ėshtė i mbrojtur nga UNESCO qė nė vitin 1979.

Liqeni i Ohrit ėshtė frekuentuar dhe pėlqyer qė nė kohė tė hershme dhe ėshtė konsideruar si njė nga vendet mė tė mira pėr tė kaluar pushimet si nga shtetasit Shqiptarė ashtu edhe nga ata Maqedonas.

Mė poshtė do tė gjeni njė listė me liqenet mė tė bukura ku perfshihet edhe Liqeni i Ohrit:

Liqeni Constance, Gjermani, Austri, Zvicėr

Liqeni Constance, Gjermani, Austri, Zvicėr

Liqeni Constance, Gjermani, Austri, Zvicėr

Liqeni Saint-Croix, Francė

Liqeni Saint-Croix, Francė

Liqeni Saint-Croix, Francė

Liqeni Bled, Kroaci

 Liqeni Bled, Kroaci

Liqeni Bled, Kroaci

Liqeni Heviz, Hungari

Liqeni Heviz, Hungari

Liqeni Heviz, Hungari

Liqeni Orta, Itali

Liqeni Orta, Itali

Liqeni Orta, Itali

Liqeni Plitvice, Kroaci

Liqeni Plitvice, Kroaci

Liqeni Plitvice, Kroaci


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuajJu keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
Q`hZ

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.