Cilat janė destinacionet turistike qė duhen shmangur gjatė kėtij viti?
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Cilat janė destinacionet turistike qė duhen shmangur gjatė kėtij viti?

12 destinacione turistike qė duhen shmangur nė 2018, arsyeja do t'ju habisė!

Cilat janė destinacionet turistike qė duhen shmangur gjatė kėtij viti?
Cilat janė destinacionet turistike qė duhen shmangur gjatė kėtij viti?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 04/02/2018 14:44

Prestigjozia amerikane CNN ka publikuar listėn prej 12 destinacioneve turistike, tė cilat duhet tė shmangen gjatė kėtij viti pėr shkak se vizitorėt e huaj prishin ekosistemet e tyre tė brishta.

Ēuditėrisht, kjo ka paraqitur njė dilemė pėr udhėtarėt e kujdesshėm qė planifikojnė pushimet e tyre tė ardhshme.

Nga Venecia dhe Barcelona, nė Ishujt Galapagos dhe madje edhe nė Taxh Mahal tė Indisė, kėto janė vendet qė turistėt e ndėrgjegjshėm bėjnė mirė t'i rikonsiderojnė pėr vizitė nė vitin 2018.

12 vendet turistike qė duhen shmangur:

1. Ujdhesa Skye, Skoci

Ujdhesa Skye, Skoci

Ujdhesa Skye, Skoci

2. Barcelona, Spanjė

Barcelona, Spanjė

Barcelona, Spanjė

3. Dubrovnik, Kroaci

Dubrovnik, Kroaci

Dubrovnik, Kroaci

4. Venedik, Itali

Venedik, Itali

Venedik, Itali

5. Santorini, Greqi

Santorini, Greqi

Santorini, Greqi

6. Bhutan, Nepali

Bhutan, Nepali

Bhutan, Nepali

7. Taxh Mahal, Indi

Taxh Mahal, Indi

Taxh Mahal, Indi

8. Mali Everest, Nepal

Mali Everest, Nepal

Mali Everest, Nepal

9. Machu-Picchu, Peru

Machu-Picchu, Peru

Machu-Picchu, Peru

10. Ishujt Galapagos, Ekuador

Ishujt Galapagos, Ekuador

Ishujt Galapagos, Ekuador

11. Cinque Terre, Itali

Cinque Terre, Itali

Cinque Terre, Itali

12. Antarktidė

Antarktidė

Antarktidė

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuajJu keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
9/c Y

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė