Vendet mė tė bukura nė Greqi pėr pushime dimėrore
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Vendet mė tė bukura nė Greqi pėr pushime dimėrore

Shumica e njohin Greqinė pėr plazhet e bukura dhe kuzhinėn e shijshme qė ka, por ndryshe nga kėto, Greqia posedon edhe male tė bukura tė cilat ju mahnitin me pamjen qė ofrojnė.

Vendet mė tė bukura nė Greqi pėr pushime dimėrore
Vendet mė tė bukura nė Greqi pėr pushime dimėrore
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 27/11/2017 16:28

Perspekti ju sjell disa nga vendet mė tė bukura pėr tė bėrė hiking nė Greqi:

Vikos Gorge

Vikos Gorge

Vikos Gorge

Vikos Gorge ėshtė kanioni mė i madh i Evropės me njė thellėsi prej thuajse 1 000 metrave dhe ėshtė i gjatė 20 kilometra. Shtrihet nė malet veriore "Pindus" nė zonėn historike tė Epirusit dhe ėshtė 40 kilometra larg kufirit me Shqipėrinė nė regjionin e Zagorisė.

Mali u ofron adhuruesve tė hikingut fshatra piktoreskė dhe peizazhe tė cilat gjithmonė i kanė ėndėrruar.

Parnassos

Parnassos

Parnassos

Mali Parnassos ofron qasje pėr ecje nė pjesėn e vet perėndimore dhe e bėn mė tė sfiduese hikingun nga ana lindore.

Olympos

Olympos

Olympos

Ky ėshtė mali mė i lartė nė Greqi me njė lartėsi mbidetare prej 2 918 metrave, ndėrsa ka shėrbyer si "karrige" e Zeusit tė stuhishėm, babait dhe udhėheqėsit tė gjithė zotave.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuajJu keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
^>aI.

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.