Perspekti - Ngritja e Boutique Hostel nė Shtetet e Bashkuara te Amerikės.
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Ngritja e Boutique Hostel nė Shtetet e Bashkuara te Amerikės.

Kush tha qė hostelet (hotele tė lira ku mund tė kursesh, dhe persona tė ndryshėm ndajnė dhomėn apo krevatin me kate, ndoshta edhe kuzhinen) duhet tė jenė plot me turiste endacakė duke ndarė krevatet me kate?

Nė SHBA ėshtė ngritur njė hotel i lirė (por lluksoz) ku ato qė duan tė paguajn pak mund tė qėndrojnė
Nga: Ndricim Topalli
Publikimi: 21/07/2015 10:13

Gjatė kėtij muaji Chikago i uroi mirėseardhjen njė hoteli tė ri hostel The Freehand fqinj me lumin North. Tė 217 dhomat janė njė pėrzierje mes dhomave private dhe atyre pėr ndarje, duke pėrfshirė edhe 2 apartamente nėn ēati, duke i dhėnė hostelit njė ndjenjė moderne dhe multifunksionale. Mesatarja e ēmimeve varion nėn 35 dollarė pėr person pėr njė natė nė dhomat pėr ndarje, tė cilat janė ideale pėr shokė tė cilėt udhėtojnė bashkė, pėr festa beqarie apo edhe pėr familje me fėmijė tė vegjėl. Por kjo nuk do tė thotė qė hosteli ėshtė i pajisur keq: Luksi prek shumė pjesė tė hostelit si: ekspresin dhe pėrzierjet me Avokado nė Café Integral, tek koktetilet si Chicago Politics etj.

Njėra nga dhomat e gjumit pa ndarje tė hostelit nė SHBA

Dega e parė e Freehand ndodhet nė Miami e hapur nė 2012 dhe i ka bėrė plazhet e Miamit mė tė pėrballueshme pa sakrifikuar stilin, krevatet me kate janė ngjyrosur me shumė ngjyra tė varura dhe janė mė tė rehatshme sesa ēantat e fjetjes, dhe pishinat shumė tė kėrkuara kanė barbeque dhe burbon nė distanca shumė tė afėrta me njėra tjetrėn. Ndėrtesa e vitit 1920, e vjetėr aq sa hoteli i Tokyos, ėshtė i mbushur me vepra arti nga vendasit, dhe hapsira publike, duke pėrfshirė lobe, tė pėrdorura pėr tu ndjerė i pasur nė njė dhomė ndenjeje. Prona nė Miami ka hije tė ndritshme tė tė verdhės dhe tė kuqes, ndėsa hosteli nė Chikago pėrdor njė dru tė gjendur nė zonėn e hostelit i cili pėrdoret kundėr neutrales. Roman dhe Williams tė cilėt skicuan pjesėn e brendshme tė kėsaj ndėrtese, hodhėn aty inspirim nga liqeni Michigan me banjot ngjyrė blu.

Dhoma e gjumit me krevatė shumėkatėsh tė hostelit nė SHBA.

Ndėrkohė qė hostelet elegante dhe tė pėrballueshme nė ēmim kanė ardhur duke u rritur nė Europė gjatė 10 viteve tė fundit, Amerika akoma ecėn me hapa tė avashtė pėr tė kapur trendin. Ėshtė e mundur qė dy hostelet e rrjetit Freehand ta ndryshojnė kėtė gjė. Zinxhiri gjenerator ishte i suksesshėm dhe solli filialet e tij gjithashtu nėpėr Europė. Ata kanė hostele tė pėrballueshme nė ēmim por gjithashtu edhe shumė tė bukura nė Barcelona, Venecia, Berlin dhe qytete tė tjera nė zona tė dukshme tė qyteteve. Dhe ndryshe nga hotelet dhe hostelet e tjera, Freehand do tė bejė njė krevat pėr ju.

Njė pamje e jashtme e hostelit nė SHBA

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuajJu keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
9&M39

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė
Reklamė