Perspekti - Qytetet mė tė lira nė Europė.
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Qytetet mė tė lira nė Europė.

Ku mund tė kaloni njė fundjavė jashtė vendit pa shpenzuar shumė? Njė botim i kohėve tė fundit ka nxjerrė qytetet evropiane mė tė lira pėr turistėt.

Qytetet mė tė lira nė Europė.
Nga: Ndricim Topalli
Publikimi: 22/10/2015 11:50

Studimi u krye fillimisht tek britanikėt dhe mė pas tek evropianėt.

Pėr tė realizuar kėtė klasifikim ata krahasuan ēmimet e 11 produkteve nė 23 qytete tė ndryshme: akomodimi, ushqimi, transporti publik dhe aktivitetet kulturore etj.

Nė vend tė parė qėndron kryeqyteti i Letonisė, Riga, ndjekur nga Budapesti dhe Tallinn.

Riga, Letoni.

Ky ėshtė viti i dytė radhazi qė Riga ėshtė cilėsuar si qyteti mė i lirė pėr njė fundjavė. Ju mund tė kurseni nė tryezė nė krahasim me qytetet e tjera. Restorantet dhe pijet janė mė tė lirat nė Evropė.

Budapest, Hungari.

"Perla e Danubit " ėshtė njė destinacion shumė popullor nė vitet e fundit. Monumentet me arkitekturė mahnitėse, kėshtjella dhe urat madhėshtore, atmosfera nė lagjen e vjetėr hebreje, ishulli Margaret..Tė rinjtė vlerėsojnė sigurisht jetėn e gjallė tė natės.

Tallinn, Estoni.

Kryeqytetin estonez ngrihet nė podium pėr shkak tė ēmimeve shumė tė ulėta tė akomodimit. Ai ka me tė vėrtetė ēmimet mė tė lira nė Evropė.

Varshavė, Poloni.

Ėshtė me rastin e festave kur ky kryeqytet duhet vizituar. Parku Lazienki, Muzeu Kombėtar, Pallati i Kulturės dhe Shkencės, kėshtjella mbretėrore janė disa nga atraksionet qė nuk duhen lėnė pa vizituar.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuajJu keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
>B7DZ

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.