Ngjyrat e duhura pėr dhomėn tuaj
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Ngjyrat e duhura pėr dhomėn tuaj

Nėse planifikoni vetė radhitjen e ngjyrave dhe gjėsendeve, gjithsesi nė banesėn tuaj sė pari pėrpiquni tė liroheni nga paragjykimet.

Ngjyrat e duhura pėr dhomėn tuaj
Ngjyrat e duhura pėr dhomėn tuaj
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 03/12/2017 20:55

Nėse nuk preferoni ngjyrėn e verdhė, pėr shembull, mund ta imagjinoni lulediellin, mimozėn, bananen, shafranin e verdhė.

Nėse jeni adhurues tė ngjyrave tė pėrmendura, e keni njė banesė tė vogėl, jua ofrojmė njė kėshillė sesi ta ngjyrosni banesėn e vogėl dhe qė ajo tė duket e bukur.

Ngjyra e bardhė le tė jetė bazė pėr muret, mobiliet mė tė mėdha, tavanin dhe sipas mundėsisė edhe pėr dyshemenė. Nė banesa tė ndritshme dhe tė bardha pėrshtaten pothuajse te gjitha ngjyrat, vetėm duhet qė tė radhiten me shije dhe pa e tepruar.

Kur nė hapėsirėn e bardhė paraqiten detajet e gjelbra dhe tė verdha hapėsira bėhet e "valėzuar".

Ngjyra e kaltėr e ndryshon karakterin e hapėsirės sė bardhė nė skema tė ndryshimeve piktoreske.

Shumė njerėz mendojnė se ngjyra e kaltėr ėshtė meritore pėr kombinimin dhe se mund tė pėrshtatet pothuajse kudo. Por, kjo nuk ėshtė e saktė, me nuancat e kaltra duhet vepruar me kujdes dhe nė mėnyrė tė matur.

Siē thamė, e verdha ėshtė ngjyrė e kėndshme, edhe pse shumė njerėz nuk e preferojnė. Detajet e errėta, si pėr shembull muri, theksojnė ngrohtėsinė, e nuancave tė verdha.

Pėr nuancat e tė kuqes, vjollcės dhe rozės mendohet se nuk pėrshtaten sė bashku. Por, tė kombinuara nė mėnyrė tė duhur, mund tė theksojnė, pėr shembull, ngrohtėsinė e ngjyrės sė kuqe, ose nė anėn tjetėr ftohtėsinė e sipėrfaqeve tė bardha ose rozė.

Nuancat e buta tė ngjyrės sė portokalltė nė hapėsirė tė vogėl pėrshtaten me ngjyrėn e bardhė dhe ngjyrėn bezhė dhe nė atė mėnyrė sjellin qetėsi nė enterier.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj


Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
0MF^;

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė