Perspekti - 10 lėvizje tė zgjuara pėr tė vendosur sa mė shumė gjėra nė njė banjo tė vogėl.
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

10 lėvizje tė zgjuara pėr tė vendosur sa mė shumė gjėra nė njė banjo tė vogėl.

Njė banjo nuk ka nevojė tė jetė e madhe qė ju tė ndiheni rehat, tė qetėsuar dhe efikasė nė mėnyrė elegante.

Shfrytezoni njė banjė tė vogėl e qarte kristal
Nga: Ndricim Topalli
Publikimi: 18/10/2015 15:48

Njė hapsirė e vogėl thjesht kėrkon disa opsione tė mirė planifikuara pėr vendosjen e objekteve dhe njė dekor tė pastėr dhe mikpritės. Kėto trike tė dekorit pėrshtasin faturėn nė tė dy anėt: Ato ofrojnė mėnyra pėr tė maksimizuar hapsirėn, dhe e bėjnė kėtė nė njė mėnyrė tė pastėr, dhe me njė stil tė kėndshėm pėr syrin.

1. Synoni lartėsitė.

Shfrytėzoni njė banjė tė vogėl pėrdorni lartėsinė

Pjesa mbi derė shpesh neglizhohet pėr tu pėrdorur, por qė shton pak vend ruajtje nė ēdo dhomė. Nė banjo, hapsira nė vende tė larta ėshtė ideale pėr tė vendosur topat e letrės higjenike dhe koshat plot me detergjentė apo furnizimet e ndryshme. Nėse nuk je i gjatė mjaftueshėm, merr njė karrige tė vogėl dhe mbaje nė njė qoshe.

2. E qartė kristal.

Shfrytezoni njė banjė tė vogėl e qartė kristal

Njė derė prej xhami qė shkėlqen e dushit ėshtė njė zgjedhje klasike pėr njė banjo tė vogėl sepse tė bėn tė ndjesh njė hapsirė mė tė gjerė. Sigurohu tė zgjedhėsh dizajne tė zbutura, tė cilat janė mė tė sigurta se xhami i zakonshėm.

3. Pakėso.

Shfrytėzoni njė banjė tė vogėl pakėso gjėrat

Pajisjet qė pėrbėjnė njė banjo, si tualeti, lavamani, dhe tubi apo kabina e dushit, janė tė mėdha dhe tė paluajtshme, gjė qė kufizon mundėsitė pėr tė montuar mobilje qė marrin shumė pajisje. Kjo ėshtė arsyeja pse mobiljet me shina, janė kaq fine dhe tė pėrdorshme. Shumica e kėtyre mobilieve vendosen pranė tualetit, duke fshehur gjithēka qė duhet pėr pėrditshmėrine tuaj por qė nuk duhet tė duket.

4. Mos hiq rrotat.

Mos hiq rrotat

Vutė re njė model? Pėrdorni ruajtjen vertikale duke e bėrė atė me kate. Vini re sesi kjo mbajtėse e vogėl me kate mund tė mbajė kaq shumė gjėra. Ajo gjithashtu ka njė formė nė ēerek harku pėr ta vendosur nė njė cep muri dhe nuk zė fare hapsirė.

5. Bėj vetė njė sirtar.

Bėj vetė njė sirtar pėr njė banjo tė vogėl

Nuk keni tė ndėrtuar njė sirtar pėr ruajtjen e sendeve personale? Instaloje atė vetė nė raftet ekzistuese qė keni. Thjesht vendosini ca vida nė tė dy anėt dhe ju do tė krijoni njė sirtar tė madh rreshqitės pėr banjon dhe kozmetikėn tuaj.

Pėrdorni pasqyra tė vogla pėr banjo tė vogėl

Pasqyrat janė njė element kyē nė triket pėr dizenjimin e shtėpisė, dhe sidomos e pėrshtatshme pėr njė banjo tė vogėl. Vini re sesi ky dollap i gjatė ka njė derė me pasqyrė, pra ky dollap kryen 2 funksione, ka hapsirė tė bollshme pėr tė vendosur gjėra nė tė por kryen edhe funksionin e pasqyrės dhe kjo bėn tė mundur qė dhoma tė mos mbingarkohet.

7. Merrni diēka nga koridori.

Varėset e koridorit mund tė vendosen edhe ne banjo

Bėni njė vėzhgim tė gjatė nė koridorin tuaj, ku ju mbani palltot, kėpucėt, dhe kapelat, dhe do tė gjeni frymėzim pėr dhomat e tjera nė shtėpinė tuaj. Ndonjė varėse palltosh dhe xhaketash mund tė vendoset shumė mirė nė banjo, dhe nė tė mund tė vendosni gjithashtu edhe rrobat e peshqirėt e lagur.

8. Pėrdorni sende qė kryejnė shumė funksione.

8. Pėrdorni sende qė kryejnė shumė funksione.

Kur pėrzgjidhni mobiliet e banjos, shikoni pėr pajisje qė kanė shumė funksione . Pėr shembull karrigia nė foto ėshtė shumė e kėndėshme pėr tu ulur nė tė por gjithashtu mund tė mbajė peshqirėt.Ky kompozim kryen shumė funksione nė njė pako tė kėndėshme dhe kompakte. Ajo gjithashtu ka njė pjese mbajtese nė fund ku mund tė vendosni peshoren tuaj apo shampot.

9. Provoni mobiliet me rrota.

Provoni mobiliet me rrota.

Pajisjet me rrota pėrdoren pėr hapsira tė vogla, sepse ato ofrojnė fleksibilitet nė aftėsinė e tyre pėr ti rrotulluar nė njė dhomė tjetėr kur kemi mysafirė. Kėto pajisje mund tė pėrdoren pėr tė vėnė pajisjet kozmetike, stiluesit e flokėve apo edhe peshqirėt. Gjithashtu anash kanė vende tė posatshme pėr tė varur peshqirėt e pėrdorur.

10. Mos harroni dyert.

Objekte mund tė vendosen pas dyerve tė sirtareve

Ėshtė njė teknikė e vjetėr por shumė e mirė. Kur hapsira pėr ruajtjen e sendeve tė ndryshme ėshtė e vogėl, kontrolloni pas dyerve. Njė pajisje e gjerė sa dera qė varet si njė varėse rrobash ėshtė e mrekullueshme. Gjithashtu ka edhe pajisje mė tė vogla si kjo shportė metalike, mund tė vendoset brenda derės sė raftit pėr mbajtur sende tė ndryshme.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj


Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
+C2*:

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.