Si tė largoni lagėshtirėn nga shtėpia juaj?
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Si tė largoni lagėshtirėn nga shtėpia juaj?

Pėr tė fshehur njollat e lagėshirės, ju pėrpiqeni t'i mbuloni ato me pikturat tuaja qė ju gjenden nė shtėpi.

Si tė largoni lagėshtirėn nga shtėpia juaj?
Si tė largoni lagėshtirėn nga shtėpia juaj?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 21/11/2017 22:38

Lagėshtia nė shtėpitė tuaja ėshtė njė problem i madh pėr shumė prej jush. Ajo ēon nė krijimin e njollave dhe hartave nė mure, qė mė pas krijojnė shfaqjen e mykut, i cili ka edhe efekte negative nė shėndetin tuaj, sidomos pėr njerėzit alergjikė ose astmatikė.

Niveli i pėrhapjes sė lagėshtirės nė shtėpi varet kryesisht nga klima e zonės nė tė cilėn jetoni. Ka lloje tė ndryshme tė lagėshtirės qė mund tė ekzistojnė nė muret e shtėpisė apo amjenteve tuaja. Dyqanet gjithashtu janė shumė tė ekspozuara nga lagėshtira.

Megjithatė, ju mund tė shpėtoni prej problemeve tė lagėshtirės me njė pėrbėrės shumė tė thjeshtė.

Pėrbėrėsi:

1 kilogramė kripė (e trashė)

Udhėzime:

Pėr tė hequr qafe lagėshtirėn, gjėja e parė qė ju nevojiten ėshtė njė enė e cekėt. Shtoni nė tė 1 kilogramė kripė tė trashė. Vendoseni enėn me kripėn e trashė nė dhomėn e cila ka lagėshtirė dhe lėreni pėrreth dy ditė. Pas dy ditėsh ju do tė shihni se kripa ka thithur pjesėn mė tė madhe tė lagėshtirės.

Kjo pėr shkak se kripa ėshtė njė nga produktet mė absorbues dhe mė tė efektshėm pėr heqjen e lagėshtisė nė mure. Kur kripa ėshtė nxirė ose ėshtė bėrė shumė e lagėsht, kjo do tė thotė se se ajo ka arritur nivelin maksimal tė ngopjes. Nė kėtė moment, ju duhet tė zėvendėsoni enėn me kripė tė re.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj


Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
[dMFX

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė