Cilat janė gabimet qė bėni kur hekurosni?
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Cilat janė gabimet qė bėni kur hekurosni?

Nėse e konsideroni veten tuaj njė njeri "master" nė hekurosje, shmangni kėto gabime tė zakoshme por qė dėmtojnė rrobat tuaja.

Cilat janė gabimet qė bėni kur hekurosni?
Cilat janė gabimet qė bėni kur hekurosni?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 30/12/2017 16:39

Hekuri qė ėshtė shumė i thatė nė hekurosje

Hekuri i rrobave nėse ėshtė shumė i thatė nuk ka sesi tė zbutė materialin kur iu kalon sipėr, ndėrsa njė hekur i cili lėshon mė shumė ujė, atėherė copa do tė zbutet dhe do tė hekuroset mė kollaj.

Lėnia e rrobave delikate nė fund

Hekuri kėrkon mė shumė kohė qė tė ftohet sesa tė nxehet, kėshtu qė nisni me materialet qė duan temperaturė mė tė ulėt hekurosjeje si poliesteri.

Pėrdorimi i ujit tė ēezmės

Hekuri i sotėm e ka shumė tė kollajtė punėn me ujin e zakonshėm, vetėm nėse uji i zonės suaj ėshtė tmerrėsisht i fortė, pėrdorni ujė tė paketuar.

Mospastrimi i hekurit

Copat lenė fije dhe pėrbėrės tė tjerė nė sipėrfaqen e brendshme tė hekurit tuaj.

Pastroni hekurin tuaj me njė pastė tė pėrgatitur me sodė buke pasi hekuri tė jetė ftohur.

Zbrazja e ujit ndėrkohė qė hekuri ėshtė i nxehtė

Kurrsesi. Nuk duhet t'a zbrazni ujin kur hekuri sapo ėshtė fikur.

Uji ndihmon hekurin nga dėmtimi i pjesėve tė brendshme, prandaj prisni derisa tė jetė ftohur.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj


Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
GQGJ;

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.