Si ti mbani lulet tė freskėta pėr njė kohė tė gjatė?
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Si ti mbani lulet tė freskėta pėr njė kohė tė gjatė?

I dashuri juaj i zemrės ju ka dhuruar njė tufė me trėndafila dhe ju dėshironi t'i mbani sa mė gjatė?

Si ti mbani lulet tė freskėta pėr njė kohė tė gjatė?
Si ti mbani lulet tė freskėta pėr njė kohė tė gjatė?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 10/01/2018 17:57

Ka njė truk fantastik qė i mban lulet tė freskėta si ditėn qė ua kanė dhuruar. Ēelėsi pėr t'i bėrė tė zgjasin mė shumė ėshtė t'i ushqeni ato dhe t'i mbani larg baktereve.

Kėshtu, fillimisht merrni njė vazo tė madhe. Shtoni nė tė 2 lugė gjelle uthull molle dhe 2 lugė gjelle sheqer. Shtoni ujė dhe trazojini mirė. Vendsoni lulet nė tė. Sheqeri ushqen lulet, ndėrsa uthulla parandalon rritjen e baktereve. Mund tė pėrdorni edhe uthull tė bardhė.

Ėshtė e rėndėsishme ta ndryshoni ujin pas disa ditėsh, por mos harroni tė hidhni ujė dhe sheqer. Sheqeri gjithashtu shėrben pėr tė zgjatur jetėn e bimėve nė pėrgjithėsi. Thjesht shtoni njė lugė sheqeri ose mjaltė nė ujė nėse dėshironi qė bimėt tuaja tė qėndrojnė shumė gjatė tė freskėta.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj


Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
$f_a'

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė