Si mund tė zhbllokoni lehtėsisht lavamanėt nė shtėpi?
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Si mund tė zhbllokoni lehtėsisht lavamanėt nė shtėpi?

Pėrzierja natyrale qė zhbllokon lavamanėt pavarėsisht nga se janė bllokuar.

Si mund tė zhbllokoni lehtėsisht lavamanėt nė shtėpi?
Si mund tė zhbllokoni lehtėsisht lavamanėt nė shtėpi?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 24/01/2018 15:29

Sado tė kujdesshėm tė tregoheni nė zonėn e gatimit tė mos hidhni mbeturinat e ushqimit nė lavaman, apo flokėt nė lavamanin e tualetit, gjithmonė do tė bllokohen!

Nėse tubacionet do tė zihen nga ushqime tė cilat mund tė shpėrbėhen lehtė apo tė kullojnė pa vėshtirėsi ju mund t'i zhbllokoni tubat nė mėnyrė natyrale, pa u munduar shumė dhe pa patur nevojė pėr ndihmėn e njė hidrauliku.

Metoda e mėposhtme jo vetėm qė do tė pastrojė tubacionet, por do tė parandalojė dhe bllokimin e tyre.

1. Pėrzieni 1/2 filxhan sode buke me ¼ e filxhanit tė mbushur me kripė.

2. Hidheni kėtė pėrzierje nė tubat e lavamanit duke shtuar menjėherė pas saj njė gotė me uthull tė nxehtė.

3. Lėreni pėr 15 minuta dhe mė pas hapni rubinetin nga uji i nxehtė e lėreni tė rrjedhė pėr disa sekonda.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj


Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
H RM\

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė