Si mund tė ndryshoni drastikisht pamjen e shtėpisė suaj?
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Si mund tė ndryshoni drastikisht pamjen e shtėpisė suaj?

Doni tė ndryshoni pamjen e shtėpisė? Ekspertja vjen nė ndihmė me 4 kėshilla tė thjeshta.

Si mund tė ndryshoni drastikisht pamjen e shtėpisė suaj?
Si mund tė ndryshoni drastikisht pamjen e shtėpisė suaj?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 24/01/2018 16:33

Shtėpia mbetet vendi ku kalojmė mė shumė kohė.

Shpeshherė gabojmė nė pėrzgjedhjen e dekorit, arredimit apo nė vendosjen e sendeve, duke e kthyer shtėpinė tonė nė njė muze me gjėra tė panevojshme.

Ema Elizabeth, njė interior dizajner, drejtuese e Local Design Australia ka ndarė 4 kėshilla tė cilat nuk duhen anashkaluar.

Muret e bardha

Rregulli i parė duhet tė nisė me lyerjen e mureve nė ngjyrė tė bardhė. Ema sugjeron se muret e bardhė e bėjnė njė shtėpi tė duket me hapsirė mė tė madhė dhe mė tė pastėr, duke mos harruar qė e bardha nuk del kurrė nga moda.

Fokusohuni nė renditjen rastėsore tė sendeve.

Ema sugjeron se nė njė dhomė duhen zgjedhur objektet me rregull treshi, nėse keni zgjedhur njė kolltuk keni komodina anėsore atėherė nuk duhet tė pėrdorni tapet.

Mė pak ėshtė gjithmonė mė shumė

Gabimi mė i madh qė njerėzit bėjnė ėshtė vendosja e mobiljeve tė mėdha nė ambiente tė vogla. Shikoni masėn e sendeve, sidomos nė hapsira tė vogla. Nė njė dhomė tė vogėl disa karrige tė vogla tė dizenjuara bukur mund tė ngjajnė shumė herė mė mirė se njė kėnd i stėrmadh.

Bimė, jo lule.

Ema thotė se mė e mira qė mund tė bėni ėshtė tė shtoni jetė nė ambientet tuaj. Njė vazo e vogėl me njė bimė, jo domosdoshmėrisht palmė apo bimė tė mėdha.

Mjafton njė fidan ulliri, borziloku dhe e transformon ambientin me njė kosto minimale, dhe zgjasin mė shumė se lulet.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj


Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
6Pg,L

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė