12 bimėt qė krijojnė energji pozitive nė shtėpinė tuaj
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

12 bimėt qė krijojnė energji pozitive nė shtėpinė tuaj

Ne i pėrdorim bimėt pėr tė zbukuruar ambientin qė na rrethon dhe jetėt tona. Disa bimė nuk luajnė vetėm kėtė rol. Ata ndihmojnė nė mbushjen e ambientit me energji pozitive ndėrkohė qė pastrojnė ajrin.

Bimėt me energji pozitive.
Bimėt me energji pozitive.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 31/07/2016 16:54

Nė njė studim nga "American Society for Horticultural Science", studiuesit zbuluan se disa lule dhe bimė krijojnė energji pozitive nė shtėpi.

Ėshtė e rėndėsishme tė keni kėto bimė nė shtėpi qė pastrojnė ajrin dhe japin energji pozitive.

Kėto 12 bimė janė krijuesit e energjisė pozitive nė shtėpinė tuaj:

1. Lule Jasemina

Lule Jasemina

Lule Jasemina

2. Rozmarina

Rozmarina

Rozmarina

3. Lulja me emrin Lili (Lilium)

Lulja Lili

Lulja Lili

4. Salvia Officinalis

Lulja me emrin shkencor Salvia Officinalis.

Lulja me emrin shkencor Salvia Officinalis.

5. Lurthi (Hedera Helix)

Lurthi

Lurthi

6. Aloe Vera

Aloe Vera

Aloe Vera

7. Ocymum Basilium

Lulja me emrin shkencor Ocymum Basilium

Lulja me emrin shkencor Ocymum Basilium

8. Orkidea

Orkidea

Orkidea

9. Rigoni (Origanum Vulgare)

Rigoni

Rigoni

10. Livando (Lavandula Vera)

Livando

Livando

11. Trėndafili (Rosa)

Trėndafili

Trėndafili

12. Epipremnum Aureum ose e njohur ndyshe si Lulja Para.

Epipremnum Aureum

Epipremnum Aureum

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj


Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
#3.kP

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.