Faqet e internetit na gjurmojnė nga mėnyra se si shkruajmė.
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Faqet e internetit na gjurmojnė nga mėnyra se si shkruajmė.

Njihuni me KeyboardPrivacy: njė shtesė e Google Chrome qė maskon kohėn qė ju duhet pėr tė shkruar nė tastierė.

Njihuni me KeyboardPrivacy: njė shtesė e Google Chrome qė maskon kohėn qė ju duhet pėr tė shkruar nė tastierė
Nga: Ndricim Topalli
Publikimi: 29/08/2015 19:01

Njihuni me KeyboardPrivacy: njė shtesė e Google Chrome qė maskon kohėn qė ju duhet pėr tė shkruar nė tastierė. Do tė keni nevojė pėr kėtė maskim, qė njihet dhe si periodicitet dhe qė ėshtė i ngjashėm me gjurmėt e gishtave.

Kjo ėshtė e nevojshme sepse ka teknologji qė mat karakteristikat tona tė shtypjes nė tastierė, koha qė na duhet pėr tė shtypur njė tastė dhe tjetrin, duke pėrdorur mė pas tė dhėnat tona tė profilit, edhe pse ju dėshironi tė jeni anonim kur lundroni nė internet.

Moore ėshtė shprehur se qarkullojnė fjalė se bankat britanike po tentojnė nė kėtė lloj teknologjie, pasi kanė hasur njė problem tė tillė dhe kėrkojnė reduktimin e rrezikut. Kėto fjalė u raportuan edhe nė media nė Mars tė vitit 2013. BehavioSec numėronte dhjetė banka kombėtare suedeze, pėrfshi dhe Samsung, nė klientėt e saj.

Nė thelb, ne padashur lejojmė tė na rrjedhin informacionet e identitetit tonė nė ēdo faqe interneti qė gjurmon gishtat tanė, apo siē njihen ndryshe tė dhėnat biometrike: matja e diēkaje qė bėn dikush nėpėrmjet ecjes, zėrit apo shkrimit.

KeyboardPrivacy do tė rrisė artificialisht sigurinė teksa ju jeni duke lundruar nė internet. Pasi e instaloni, do tė vazhdoni tė pėrdorni internetin si zakonisht.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
;

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.