Si ta kuptoni nėse celulari juaj ėshtė origjinal apo jo?
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Si ta kuptoni nėse celulari juaj ėshtė origjinal apo jo?

Viteve tė fundit telefoni celular ėshtė kthyer nė njė fiksim tė vėrtetė, e ca mė tepėr mburrja duke thėnė se "e kam origjinal".

Si ta kuptoni nėse celulari juaj ėshtė origjinal apo jo?
Si ta kuptoni nėse celulari juaj ėshtė origjinal apo jo?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 01/05/2018 18:14

Pėr tė gjetur vendin e prodhimit tė celularit tuaj, mjafton tė shtypni *#06# dhe mė pas butonin e telefonatės. Pasi tė keni bėrė kėtė veprim, do t'ju shfaqet njė numėr i gjatė me shumė shifra, ku shifra e 7 dhe e 8 tregon vendin e prodhimit.

Normalisht, ēdo shifėr ėshtė njė kod pėr shtetin pėrkatės.

Kodi 00

Telefoni juaj ėshtė prodhuar nė vendin origjinal tė pajisjes si Apple SHBA, Samsung i Koresė sė Jugut.

01 ose 10

Telefoni ėshtė prodhuar nė Finlandė.

02 ose 20

Telefoni ėshtė prodhuar nė Emirate.

03 ose 30

Telefoni ėshtė prodhuar nė Kore.

04 ose 40

Telefoni ėshtė prodhuar nė Kinė.

05 ose 50

Telefoni ėshtė prodhuar nė Brazil, Shtetet e Bashkuara ose Finlandė.

06 ose 60

Telefoni ėshtė prodhuar nė Hong Kong, Kinė ose Meksikė.

08 ose 80

Telefoni ėshtė prodhuar nė Gjermani.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj




Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
2N[:?

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.