Cili ėshtė telefoni me kamerėn mė tė mirė pėr vitin 2017?
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Cili ėshtė telefoni me kamerėn mė tė mirė pėr vitin 2017?

Kamerat e telefonave tė menēur po bėhen ēdo ditė mė tė mira, por ky vit solli disa nga telefonat me kamera superiore.

Cili ėshtė telefoni me kamerėn mė tė mirė pėr vitin 2017?
Cili ėshtė telefoni me kamerėn mė tė mirė pėr vitin 2017?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 22/12/2017 22:21

The Verge ka krahasuar kamerat e telefonėve iPhone X, Google Pixel 2 XL, Samsung Galaxy Note 8, HTC U11 dhe LG V30. Kjo zgjedhje ėshtė bėrė pėr tė pėrfshirė telefonat nga prodhues tė ndryshėm, jo vetėm nga Apple dhe Samsung qė zakonisht pėrdoren pėr krahasime tė tilla.

Samsung Note 8 ėshtė zgjedhur pėr testim pasi qė ka kamerėn e njėjtė me Samsung Galaxy S8 dhe Galaxy S8 Plus.

Testimi ka qenė i thjeshtė, janė bėrė fotografi nė vende tė ndryshme dhe ndriēim tė ndryshėm, si dhe ėshtė testuar edhe kamera e pėrparme e cila pėrdoret pėr selfie.

Dy telefonat me kamerėn mė tė mirė kanė qenė Google Pixel 2 XL, kamera e tė cilit ka kapur mė shumė detaje nė fotografi, por sa i pėrket ngjyrave dhe ekspozimit ka dominuar iPhone X.

Bazuar nė kėto testime, Google Pixel 2 XL ėshtė zgjedhur si telefoni me kamerėn mė tė mirė i pasuar nga iPhone X dhe Note 8.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
1fS$M

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.