A i dinit pėrdorimet e shumta qė ka Messenger?
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

A i dinit pėrdorimet e shumta qė ka Messenger?

Ndoshta nuk e dinit por ja cilat janė pėrdorimet qė mund ti shfrytėzoni nga messengeri i Facebook.

A i dinit pėrdorimet e shumta qė ka Messenger?
A i dinit pėrdorimet e shumta qė ka Messenger?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 14/02/2018 16:25

Pas njė pėrditėsimi tė aplikacionit tė famshėm tė mesazheve nga Facebook, ju duhej tė keni njė aplikacion shtesė tė Messenger pėr tė dėrguar mesazhet brenda aplikacionit tek kontaktet tuaja.

Fansat e aplikacionit tė cilėt dikur ishin skeptikė rreth kėtyre ndryshimeve tashmė janė rikthyer nė shėrbim falė disa karakteristikave tė mrekullueshme.

Kjo pasi po rezulton se aplikacioni i mesazheve nuk ėshtė i mirė vetėm pėr tė mbajtur kontaktet me tė afėrmit, por ka edhe disa gjėra tė tjera zbavitėse qė mund tė bėni me tė.

Kėtu janė disa gjėra qė nuk e dinit se mund tė bėnit me aplikacionin e Messenger nga Facebook:

-Ju mund tė dėrgoni para tek miqtė apo familja, pėrmes Messenger (nėse jetoni nė SHBA, apo Mbretėrinė e Bashkuar ju mund ta pėrdorni aplikacionin edhe si shėrbim bankar).

-Pajisjet e menēura nė shtėpi po bėhen gjithnjė e mė popullore me pajisje elektronike qė mund tė kontrollohen nga distanca nga telefoni juaj i menēur. Dhe nėse nuk e keni ditur Facebook Messenger synon ta bėjė mė tė lehtė kontrollin e shtėpisė tuaj nga telefoni juaj. Prodhuesi evropian i pajisjeve tė zgjuara tė shtėpisė Netatmo ju lejon tė keni qasje nė kėto pajisje shtėpiake nėpėrmjet aplikacionit Facebook Messenger. E tėra qė ju duhet ta bėni ėshtė tė lidheni me Netatmo Smart Home Bot dhe tė kėrkoni qė ajo tė kontrollojė ngrohjen tuaj.

-Reagoni edhe gjatė njė video thirrjeje nėse jeni duke bėrė njė video thirrje, ju mundeni megjithatė tė reagoni me njė like, love, angry apo formė tjetėr tė butonit nga Facebook

-Facebook Messenger ua mundėson ta rezervoni njė tavolinė nė restorant. Dhe ne besojmė se shumica prej jush nuk e keni ditur kėtė opsion.

-Nė Messenger ju mund ta keni edhe njė bisedė krejtėsisht tė fshehtė e cila vetė-shkatėrrohet.

-Facebook Messenger po ashtu mundėson qė ju tė krijoni apo ta ndani njė listė muzikore tė Spotify.

-Kėtė me siguri se e dini, nė Messenger ju mund tė luani lojėra tė ndryshme. Nė shėrbimin e mesazheve tė Facebook ju keni njė kod unik tė cilin mund ta ndani me tė tjerėt, ta gjeni dikė dhe tė filloni tė komunikoni.

-Ju mund ta planifikoni njė udhėtim tė radhės me miqtė tuaj nė Messenger, pėrmes aplikacionit tė Kayak, qė ua mundėson ta krijoni njė pyetėsor brenda pėr tė vendosur se ku do tė shkoni. Reagoni ndaj mesazheve tė miqve me ikonat e reagimit kur ata ju shkruajnė.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
gkQ+

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė