Simite me susam
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Simite me susam

Janė tė mrekullueshme. Pasi ti provoni, do tė na jepni tė drejtė!

Simite me susam
Simite me susam
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 30/10/2017 14:18

Pėrbėrėsit:

100 mililitra qumėsht

200 mililitra ujė

20 gramė gjalpė

20 gramė maja

500 gramė miell

1 lugė kafe me kripė

1 lugė kafe me sheqer

1 tė bardhė veze

100 gramė fara susami

Pėrgatitja:

Nė njė enė kombinoni miellin dhe ujin. Shtoni qumėshtin e tretur mė parė me majanė. I trazoni mirė dhe mė pas shtoni gjalpin, kripėn, sheqerin. Punojeni mirė brumin dhe mė pas e lini tė pushojė pėr rreth 1 orė.

Tani e merrni brumin dhe e ndani nė disa pjesė nė formė sfere. Sipėr i lyeni me pak tė bardhė vezė dhe shtoni farat e susamit. Vendosini nė njė tavė dhe futini nė furrė pėr rreth 25 minuta nė temperaturė 180 gradė.

Gatim tė mbarė dhe ju bėftė mirė!


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
lDB-

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė