Krepa pa vezė
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Krepa pa vezė

Krepat janė njė vakt ideal dhe i lehtė pėr mėngjes ose mund tė shėrbejnė edhe si ėmbėlsirė pas njė vakti.

Krepa pa vezė
Krepa pa vezė
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 06/01/2018 20:05

Ju zakonisht ndiqni recetėn klasike tė pėrgatitjes sė tyre, por mund tė pėrdorni edhe njė metodė edhe mė tė thjeshtė nė tė cilėn vezėt nuk janė tė zakonshme. Nė kėtė mėnyrė, ju kurseni para dhe u bėni nder atyre tė cilėt nuk e konsumojnė dot vezėn.

Pėrbėrėsit:

2 gota qumėsht

1 filxhan miell

2 lugė ēaji sheqer

½ lugė ēaji vaj ulliri

Gjalpė

Pėrgatitja:

Pėr tė filluar pėrgatitjen e ekrepave pa vezė, merrni njė tas dhe hidhni nė tė miellin dhe shqerin.Shtoni nė tė edhe qumėshtin dhe pėrziejini mirė sė bashku. Pasi tė keni krijuar njė masė brumi homogjene, shtoni nė tė edhe vajin e ullirit. Nė brumė shtoni edhe njė gjysmė luge gjelle gjalpė tė shkrirė.

Pėrziejini mirė dhe lėreni brumin tė qėndrojė mėnjanė pėr disa minuta.Vendosni mė pas njė tigan nė zjarr dhe lyejeni atė me gjalp. Filloni me pėrgatitjen e krepave, duke i kthyer nė tė dyja anėt. Lyejeni tiganin me gjalp pas ēdo krepe nė mėnyrė qė ato tė mos ngjisin.Vendosini krepat e pėrgatitur nė njė pjatė. Mbushini ato me ēokollatė, nutella apo me ēfarė tė dėshironi ju.

Gatim tė mbarė dhe ju bėftė mirė!

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
G0a`k

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė