Gurabije nė formė luleje
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Gurabije nė formė luleje

Perspekti sjell pėr ju njė recetė tė shijshme dhe mjaft tė bukur qė do tė kėnaqė sytė dhe stomakun tuaj.

Gurabije nė formė luleje
Gurabije nė formė luleje
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 30/12/2017 20:59

Pėrbėrėsit:

125 gramė gjalpė

1 vezė

Njė lugė gjellė kakao

1 gotė niseshte

1 gotė sheqer pluhur

2 gota miell

1 njėsi vanilje

1 njėsipluhur pjekjeje

Pėrgatitja:

Nė njė enė vendosni vezėt, sheqerin, nisheste, sheqer pluhurin, vaniljen dhe pėrzieni.

Miellin dhe pluhurin e pjekjes ia shtoni dhe pėrziejeni derisa tė pėrfitojmė njė brumė.

Glazurėn e ndajmė nė dy pjesė, njėrės pjesė i vendosim kakao.

Tė dy brumėrat i ndani nė dimensione tė njėjtėa, dhe u jepni formėn e lules.

Ju mund ti jepni formėn e dėshiruar tuajėn.

Piqini nė temperaturėn 150 gradė Celsius fillimisht dhe pas 10 minutash e ulni temperaturėn nė 100 gradė Celsius dhe i lini tė piqen pėr 20 minuta.

Gatim tė mbarė dhe ju bėftė mirė!

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
dNlc4

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė