Sultjash me fruta tė thata.
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Sultjash me fruta tė thata.

Lindi si njė ėmbėlsirė duke pėrfshirė pak gjėra qė ēdo njeri i ka nė shtėpi. Receta bazė ėshtė e njėjtė si e sultjashit normal, vetėm se ėshtė pasuruar me fruta tė thata.

Sultjash me fruta tė thata.
Sultjash me fruta tė thata.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 07/09/2017 21:29

Pėrbėrėsit:

200 gramė oriz

1 litėr qumėsht

200 gramė sheqer tė bardhė ose kaf

njė dorė me mana kineze

1 dorė rrush tė thatė

1 grusht arra tė qėruara

1 grusht fistikė

kanellė sipas dėshirės

Pėrgatitja:

Ndėrkohė vendosni orizin tė ziejė me 400 mililitra ujė nė zjarr tė avashtė dhe sapo uji fillojė tė shterojė, shtoni qumėshtin dhe lėreni tė ziejė nė zjarr tė ulėt duke e pėrzierė vazhdimisht qė mos tju ngjitet.

Kur tė shikoni qė qumėshti ėshtė pėrgjysmuar, shtoni sheqerin dhe vazhdoni zierjen deri sa tė shikoni qė orizi ėshtė shkriftuar dhe masa ėshtė trashur dhe ėshtė bėrė e kremtė. Shtoni edhe manat sė bashku me rrushin tė shtrydhura nga uji, arrat dhe pėrziejeni.

Ndajeni nė tasa dhe lėreni tė ftohet. Para se ta shėrbeni spėrkateni sipėr me kanellė dhe fistikė tė grirė.

Gatim tė mbarė dhe ju bėftė mirė!
Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
ZE1\I

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė