Gjellė me mish, patate dhe bizele
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Gjellė me mish, patate dhe bizele

Si thoni pėr njė gjellė me patate dhe bizele?

Gjellė me mish, patate dhe bizele
Gjellė me mish, patate dhe bizele
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 16/01/2018 19:16

Receta e mėposhtme do ju ndihmojė ta pėrgatisni:

Pėrbėrėsit:

2 qepė tė grira imėt

2 patate tė prera kubikė

300 gramė mish qengji

3 domate mesatare tė grira imėt

100 gramė bizele

4 gota ujė

1 lugė ēaji me kripė

2 lugė gjelle vaj luledielli

Pėrgatitja:

Nė njė tenxhere me vaj skuqim qepėn. Pasi tė jetė vyshkur i shtojmė mishin e larė mirė. E lėmė pak dhe pas 7-8 minutash i shtojmė domatet. Pasi tė kenė lėshuar lėngun, i shtojmė patatet, bizelet, ujin dhe i lėmė tė ziejnė pėr rreth 30 minuta.

Nga fundi i shtojmė kripėn. Gjella me patate dhe bizele ėshtė gati!

Gatim tė mbarė dhe ju bėftė mirė!

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
&OPVR

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.