Qofte me mish pule dhe kėrpudha
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Qofte me mish pule dhe kėrpudha

Njė recetė mjaft e thjeshtė pėr tu pėrgatitur dhe tepėr e shijshme. Shijojeni.

Qofte me mish pule dhe kėrpudha
Qofte me mish pule dhe kėrpudha
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 10/10/2017 16:01

Pėrbėrėsit:

300 gramė mish pule

200 gramė kėrpudha shampinjon

qepė tė reja

bukė

2 vezė

kripė

piper

miell

thėrrmija buke

Pėrgatitja:

Mishin e pulės e zieni, ia hiqni kockat dhe e bluani nė blender bashkė me qepėn.

Kėrpudhat i grini sa mė imėt qė mundeni dhe i fėrgoni, i bashkoni me mishin e pulės.

Shtoni njė vezė, pak kripė dhe tul buke tė njomur nė ujė dhe tė kulluar.

Me dorė formėsoni qofte tė vogla, rrotulloni nė vezė tė trazuar dhe nė mielli (pėrzierje e pėrbashkėt), pastaj nė thėrrmija buke dhe i fėrgoni nė tigan me shumė vaj.

Gatim tė mbarė dhe ju bėftė mirė!

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
`Q#-T

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė