Qofte me thjerrėza spinaq dhe brokoli
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Qofte me thjerrėza spinaq dhe brokoli

Njė recetė shumė e thjeshtė dhe e shėndetshme pėr familjen tuaj. Shijojeni!

Qofte me thjerrėza spinaq dhe brokoli.
Qofte me thjerrėza spinaq dhe brokoli.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 21/10/2017 22:52

Pėrgatitja pėr 20 qofte:

1 gotė plot me thjerrėza tė zeza

dy duar me spinaq

gjysmė koke brokoli tė vogėl

gjysmė qepe tė ėmbėl

2-3 thelpinj hudhra

1 lugė tė vogėl kripė

piper tė zi

njė tufė e vogėl majdanoz

2 lugė vaj ulliri

njė dorė ullinj pa bėrthamė

Pėrgatitja:

Vendosni thjerrėzat tė ziejnė pėr 15-20 minuta sa tė jenė zbutur mirė. Mė pas lėrini tė kullojnė derisa tė pėrthahen.

Vendosini nė blender ku do tė shtoni dhe tė gjithė pėrbėrėsit e tjerė. Bluajini nė maksimumin e shpejtėsisė derisa masa tė jetė njė brumė i lidhur mirė, nėse ju duket shumė e ujshme dhe nuk jua merr mendja qė formohen qofte shtoni njė lugė galet.

Pasi ta keni brumin nė pėrbėrjen qė e dėshironi formoni me duart e lyera me vaj qofte pak tė shtypura. Vendosni nė njė tavė me letėr furre poshtė dhe piqini nė furrėn e ngrohur mė parė nė 200 grade Celsius pėr 20 minuta.

Lėrini tė ftohen dhe shoqėrojini me njė sallatė stine si njė vakt vegjetarian i lehtė. Ideal pėr t'u marrė me vete nė punė.

Gatim tė mbarė dhe ju bėftė mirė!


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
ZG/`c

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.