Brokoli me Djathė
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Brokoli me Djathė

Pėrbėrėsi qė i shton akoma mė shumė shije brokolit ėhstė pikėrisht djathi ēedar. Kombinojini edhe me disa pėrbėrės tė tjerė tė thjeshtė dhe do tė provoni njė pjatė tė mrekullueshme.

Brokoli me Djathė
Brokoli me Djathė
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 21/11/2017 22:27

Koha e pėrgatitjes: 30 minuta

Pėrbėrėsit per 10 porcione:

2 e gjysmė gota brokoli

2 vezė

1/2 filxhan ēaji bukė (tulin, e copėtuar)

1/4 filxhan ēaji qepė (tė grira)

1/4 filxhan ēaji majonezė

1 filxhan ēaji djathė Cheddar

1 e gjysmė lugė ēaji lėkurė limoni

1/2 lugė ēaji kripė

1/4 lugė ēaji piper i zi

Pėrgatitja:

Shtojeni brokolin nė njė tenxhere me ujė dhe vendoseni nė zjarr tė ziejnė pėr rreth 5 minuta. Mė pas shpėlajini me ujė tė ftohtė.

Shtoni vezėt dhe bukėn e copėtuar nė njė tas tė madh. Pėrzijini mirė qė tė kombinohen plotėsisht.

Hidhni mė pas qepėn, majonezėn, djathin, lėngun e limonit, pak kripė dhe piper tė zi. Shtoni brokolin e gatuar dhe pėrzijeini mirė tė gjithė pėrbėrėsit.

Mbushni format e kifleve me masėn e pėrgatitur.

Vendosini nė furrė tė piqen pėr rreth 25 minuta nė temperaturėn 175 gradė Celcius.

Gatim tė mbarė dhe ju bėftė mirė!

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
]J/#]

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė