Kroketa me bishtajore tė thata
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Kroketa me bishtajore tė thata

Perspekti sjell pėr ju recetė e mrekullueshme tė Kroketave me bishtajore tė thata.

Kroketa me bishtajore tė thata
Kroketa me bishtajore tė thata
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 29/12/2017 14:26

Pėrbėrėsit pėr rreth 15-20 kroketa

1 gotė thjerrėza

1 gotė qiqra

1 gotė fasule tė zeza

njė dorė domate tė thata

njė dorė rukola

njė tufė e vogėl majdanoz

2-3 thelpinj hudhėr

2 lugė kaperi nėn uthull

kripė dhe piper i zi

2 lugė vaj ulliri

2-3 lugė djathė tė grirė parmixhano ose pekorino

Pjesa tjetėr:

pak miell

pak galetė

2 vezė

vaj kikiriku pėr skuqje

Pėr ti shoqėruar:

kos i thartė ose grek

2-3 kastraveca turshi

kopėr, koriandėr ose majdanoz.

Pėrgatitja:

Pasi i keni lėnė nė ujė bishtajoret pėr disa orė, ziejini nė ujė tė bollshėm. Nė njė mikser bashkoni tė gjithė pėrbėrėsit e qofteve dhe bluajini derisa tė bėhet njė krem i trashė.

Lyeni duart me pak vaj dhe me kėtė brumė formoni qofte nė madhėsinė qė dėshironi. Vendosni vajin e kikirikut tė nxehet. Ndani miellin, galetėn dhe vezėn nė tre tasa tė ndryshėm dhe kaloni qoftet njė nga njė fillimisht nė miell, vezė tė rrahur dhe galetė.

Skuqini derisa tė marrin njė ngjyrė tė artė. Thithuani vajin me njė letėr kuzhine dhe ndėrkohė pėrgatisni kosin duke i shtuar trangull tė grirė me rende, koper ose koriandėr.

Shėrbejini qoftet si antipastė tė shoqėruara me kos pėr tu dhėnė freski.

Gatim tė mbarė dhe ju bėftė mirė!

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
\#l$i

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.