Majonezė e pėrgatitur nė shtėpi
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Majonezė e pėrgatitur nė shtėpi

Kėtu ėshtė njė recetė shumė e thjeshtė pėr ta bėrė majonezėn tuaj nė shtėpi. Ju duhen vetėm tri pėrbėrės dhe 5 minuta kohė pėr ta pėrgatitur kėtė recetė.

Majonezė e pėrgatitur nė shtėpi
Majonezė e pėrgatitur nė shtėpi
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 20/11/2017 15:03

Pėrbėrėsit:

3 lugė vaj

½ filxhan me miell

1 e 1/3 filxhan me ujė

2 tė verdha veze

4 lugė lėng limoni

1/3 filxhan me vaj

1 lugė ēaji kripė

Pėrgatitja:

Nė njė enė bashkoni tė verdhat e vezėve, lėngun e limonit, vajin dhe kripėn. Trazojini mirė. Nė njė tigan me nxehtėsi mesatare pėrzieni miellin me ujė dhe shtoni pak vaj.

Trazojini mirė pėr njė minutė derisa tė merrni njė salcė tė butė tė bardhė dhe pastaj hiqeni nga nxehtėsia. Pastaj, duhet ta vendosni kėtė pėrzierje mbi pėrbėrėsit nė tas dhe sipėr i kaloni njė blender dore. Trazojini mirė.

Ju duhet ta ruani atė nė njė enė qelqi dhe ta mbani nė frigorifer pėr ditėt nė vijim. Duhet ti pėrzieni tė verdhat e vezėve me salcėn e bardhė teksa janė akoma tė nxehta. Kėshtu rreziku i salmonelės shmanget. Dhe mos harroni ta ruani atė nė frigorifer.

Gatim tė mbarė dhe ju bėftė mirė!

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
#FN`

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė