Sallatė me panxhar dhe djathė
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Sallatė me panxhar dhe djathė

Kėrkoni diēka tė thjeshtė, por me shije mjaft komplekse?! Bėni njė sallatė me djathė dhe panxhar dhe ēdo pritshmėri e juaja do tė pėrmbushet...

Sallatė me panxhar dhe djathė
Sallatė me panxhar dhe djathė
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 23/12/2017 00:41

Pėrbėrėsit:

4 panxharė

¼ gotė qepė (tė copėtuara)

2 lugė gjelle majdanoz (i copėtuar)

¼ gotė djathė

2 lugė gjelle vaj ulliri

1 lugė gjelle uthull e bardhė

1 lugė gjelle verė e kuqe

Kripė

Piper i zi

Pėrgatitja:

Ngrohni fillimisht furrėn nė temperaturėn 200 gradė Celcius. Mbėshtillini panxharėt me letėr alumini veēmas nga njėri-tjetri. Vendosini nė furrė tė piqen pėr rreth 45 minuta deri nė 1 orė. Pasi tė jenė gatuar, largojini nga furra dhe lėrini tė ftohen pėr disa minuta. Qėrojini dhe mė pas prejini nė feta mesatare. Shtoni mbi tė edhe qepėt e copėtuara.

Nė njė enė tė vogėl shtoni vajin e ullirit, uthullėn e bardhė, verėn, qepėt dhe majdanozin e copėtuar dhe pėrziejini mirė. Rregullojini me pak kripė dhe piper tė zi dhe lėrini mėnjanė.

Rregullojini fetat e panxharit nė njė pjatė pėr servirje dhe spėrkatini me salcėn e pėrgatitur. Rregullojini nė fund edhe me pak djathė, para se ta shėrbeni.

Gatim tė mbarė dhe ju bėftė mirė!

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
j3`4'

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė