Sallatė Jeshile
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Sallatė Jeshile

Sallata jeshile ėshtė sallata mė tradicionale qė gjendet nė ēdo shtėpi.

Sallatė Jeshile
Sallatė Jeshile
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 26/08/2016 19:01

Pėr 500 gramė sallatė jeshile duhen:

vaj 3-4 lugė gjelle

uthull 2 lugė gjelle

kopėr 4-5 fije

qepė 2-3 copė

kripė

Pėrgatitja:

Sallata jeshile pastrohet nga fletėt e dėmtuara, ndahet nė gjethe dhe zhytet nė sasi tė madhe uji pėr t'u larė. Ėshtė mirė tė mbahet gjysmė ore nė ujė, pastaj kullohet dhe zhytet pėrseri nė ujė tė pastėr. Nė kėtė mėnyrė uji ndėrrohet 3-4 herė derisa tė dalė i kulluar.

Sallata e larė pritet 10-15 minuta para ngrėnies, sepse nė rast tė kundėrt ajo vyshket dhe humbet pamjen e saj tė freskėt. Sallata pritet nė fije tė holla, nė kėtė mėnyrė bėhet mė e bukur dhe e shijshme, spėrkatet me vaj, uthull, kripė dhe kopėr tė grirė hollė; pėrzihet me kujdes me dy pirunj dhe vendoset nė mes tė pjatės. Sipėr i hidhen qepė tė njoma, tė grira hollė.

Ju bėftė mirė!

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
g`k1P

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė