Supė me kos
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Supė me kos

Receta mė e shijshme e gjyshes pėr supėn me kos

Supė me kos
Supė me kos
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 27/12/2017 19:57

Ndoshta keni provuar ta pėrgatisni shpesh supėn me kos. Kjo ėshtė receta e vetme qė vjen nga arkiva e gjysheve, prej tė cilėt duhet tė mėsojmė tė gjitha.

Pėrbėrėsit:

1 filxhan ēaji oriz

2 filxhanė kos

1 qepė tė vogėl

3 fletė nenexhiku (mente)

1 lugė gjelle salcė domate

Kripė

Piper tė zi

Pėrgatitja:

Merrni 1 filxhan ēaji me oriz dhe hidheni nė tenxhere. Mbulojeni me ujė tė ftohtė, deri nė sipėrfaqen e orizit. Lėreni tė ziejė sa tė pijė ujin. Nė njė tas hidhni 2 gota me kos dhe rrihini bashkė me pak ujė. Hidheni tek orizi i zierė, sa tė marrė njė valė dhe hiqeni nga zjarri.

Nė njė tigan skuqni njė qepė tė vogėl, sa tė marrė ngjyrėn karakteristike. Hidhni njė lugė salcė domate, pak ujė tė ngrohtė, gjethet e nenexhikut, kripė, piper tė zi, lėreni tė marrė pak valė dhe hidheni tek supa. Lėreni sa tė valojė pak.

Sipas dėshirės, hidhni edhe lėng limoni.

Gatim tė mbarė dhe ju bėftė mirė!

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
ZJiRd

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė