Fakte pėr trupin e njeriut.
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Fakte pėr trupin e njeriut.

Trupi i njeriut ėshtė njė mister prej tė cilit ėshtė zbuluar shumė pak.

Trupi i njeriut ėshtė njė mister prej tė cilit ėshtė zbuluar shumė pak.
Trupi i njeriut ėshtė njė mister prej tė cilit ėshtė zbuluar shumė pak.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 10/06/2017 14:48

Ne sjellim pėr ju disa fakte interesante nė lidhje me trupin e njeriut tė cilat mund tė mos i keni ditur.

1. Acidet nė stomak janė tė fuqishme mjaftueshėm pėr tė shkrirė zinkun.

2. Ka 45 milje (72.4 kilometra) nerva nė trupin tonė.

3. Njeriu tėshtin me njė shpejtesi prej 100 milje pėr orė (160.9 kilometra pėr orė).

4. Trupi i njeriut ka karbon mjaftueshėm pėr tė mbushur 1 000 lapsa.

5. Hunda mund tė njohė dhe tė mbajė mend 50 000 aroma tė ndryshme.

6. Zemra pompon 7570.8 litra gjak ēdo ditė.

7. Nė 30 minuta, trupi i njeriut jep nxehtėsi mjaftueshėm sa pėr tė valuar 3.8 litra ujė.

8. Kocat janė katėr herė mė tė fuqishme se betoni.

9. Trupi i njeriut gjatė gjithė jetės prodhon njė sasi aq tė madhe djerse sa pėr tė mbushur dy pishina.

10. Mė shumė se gjysma e kockave nė trupin e njeriut gjenden nė duar dhe kėmbė.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
jJ5,

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė