Perspekti - Muzeu Historik Kombetar Turizėm Tirane
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.
Kompania/biznesi u dėrgua me email
Detajet e biznesit janė dėrguar me email tek emaili i zgjedhur nga ju.
Kompania/biznesi nuk u dėrgua me email
Detajet e biznesit nuk janė dėrguar me email tek emaili i zgjedhur nga ju. Ju lutem provojeni pėrsėri ose kontaktoni Perspekti.
Dėrgoja shoqėrisė
Ju lutem shtoni emailin tuaj dhe emailin e shoqėrisė dhe detajet e kėtij biznesi do ju dėrgohet shoqėrisė juaj nga Perspekti.
Email juaj:
Email i shoqėrisė:
Kompania/biznesi nuk mund tė dėrgohet.
Ju lutem kontrolloni emailin dhe provojeni pėrsėri. Nėse keni probleme kontaktoni Perspekti.

Muzeu Historik Kombetar

Industritë që Muzeu Historik Kombetar përfshin

Turizėm

Detajet e kontaktit

muzeuhistorikkombetar@yahoo.com
+35542223977

Adresa

Sheshi Skenderbej, Bulevardi Zogu I, Tirane
903 shikime

Përshkrimi

Muzeu Historik Kombėtar synon tė nxisė mirėkuptimin dhe vlerėsimin e historisė sė Shqipėrisė tek publiku vendor, kombėtar dhe ndėrkombėtar dhe tė inkurajojė dialogun me dhe midis qytetarėve, mbi tė kaluarėn, tė tashmen dhe tė ardhmen shqiptare. Pėr kėtė qėllim, ai pėrfton, ruan dhe studion, provat materiale dhe jo materiale tė trashėgimisė historike dhe kulturore tė Shqipėrisė, tė cilat i komunikon dhe i paraqet nė njė mjedis, qė nxit edukimin dhe kėrkimin shkencor nė fushėn e historisė, muzeologjisė dhe trashėgimisė kulturore. Ai organizon dhe mundėson gjithashtu aktivitetet, tė cilat pėrkrahin vizionin dhe misionin e tij.


"In the National Historical Museum, we aim to foster understanding and appreciation of the history of Albania diachronically, and of the role of Albania in world history, to local, national and international audiences. We encourage dialogue with and among all Albanian citizens on the past, present and future of the country. To this purpose, we acquire, conserve and research tangible and intangible evidence of the historical and cultural heritage of Albania, which we communicate and exhibit by stimulating education and entertainment. We take active part in national and international cultural networks and we organize activities which promote our vision and mission".

Kompani dhe biznese tė ngjashme


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj


Emri:
Vendndodhja:
Komenti:


Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
cBO`'

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.