Perspekti - Peja City Turizėm Peje, Kosove
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.
Kompania/biznesi u dėrgua me email
Detajet e biznesit janė dėrguar me email tek emaili i zgjedhur nga ju.
Kompania/biznesi nuk u dėrgua me email
Detajet e biznesit nuk janė dėrguar me email tek emaili i zgjedhur nga ju. Ju lutem provojeni pėrsėri ose kontaktoni Perspekti.
Dėrgoja shoqėrisė
Ju lutem shtoni emailin tuaj dhe emailin e shoqėrisė dhe detajet e kėtij biznesi do ju dėrgohet shoqėrisė juaj nga Perspekti.
Email juaj:
Email i shoqėrisė:
Kompania/biznesi nuk mund tė dėrgohet.
Ju lutem kontrolloni emailin dhe provojeni pėrsėri. Nėse keni probleme kontaktoni Perspekti.

Peja City

Industritë që Peja City përfshin

Turizėm

Detajet e kontaktit

Adresa

Peje, Kosove
967 shikime

Përshkrimi

Peja ėshtė qytet nė pjesėn perėndimore tė Kosovės. Po ashtu Peja ėshtė qendėr e komunės dhe rajonit e tė njėjtit emėr.

Peja njihet si qytet i lashtė qė nga koha Ilire. Pėr shkak tė luftėrave tė shumta nė kėtė rajon, qė nga pushtimi Otoman e deri te kjo e fundit me Serbinė, nuk ėshtė mundur tė ruhet e gjithė karakteristika ilire, ku pėrveē tjerash pėsoi edhe Kalaja e Pejės.

Nė kohėn Ilire ishte njė qendėr e madhe vendbanimi. Sipas hulumtimeve arkeologjike ky qytet kishte edhe njė kala, mbi gėrmadhat e lashta tė sė cilės mjerisht ėshtė ngritur fabrika e akumullatorėve.

Kompani dhe biznese tė ngjashme


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj


Emri:
Vendndodhja:
Komenti:


Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
&0*i_

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.