Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Horoskopi pėr muajin Korrik 2018. Muaj i mrekullueshėm pėr...

Perspekti sjell pėr ju horoskopin pėr muajin Korrik. Muaj tė mbarė!

Horoskopi i muajit Korrik 2018, shenjat me fat.
Horoskopi i muajit Korrik 2018, shenjat me fat.
Nga: Ndricim Topalli
Publikimi: 04/07/2018 10:25

Dashi

Nėse keni lindur nėn shenjėn e Dashit, nė korrik, do tė kaloni njė periudhė tė rėndėsishme pėr tė hyrė me shumė optimizėm pėr njė ndryshim apo sukses tė rėndėsishėm, por kjo do tė ndodhė vetėm me shumė pėrpjekje dhe punė nga ana juaj. Ky do tė jetė njė muaj i mirė pėr padi apo ēėshtje gjyqėsore qė kanė zgjatur shumė ose kanė qenė problematike. Korriku do tė jetė njė kohė e mirė pėr trajtim ose terapi nėse jeni nė proces pėr ta bėrė kėtė. Udhėtimet tuaja do tė jenė tė vendosura mirė, por nėse udhėtoni pėr punė ose pėr tė marrė disa para, ndoshta do tė keni dėshpėrim. Gjatė kėtij muaji do tė ketė njė zhvillim tė mirė nė dashurinė, miqėsinė ose marrėdhėnien familjare. Do tė ketė njė arsye pėrfundimtare pėr kėtė: njė ngjarje e rėndėsishme, shaka personale, sukses ose paraqitje e suksesshme publike etj. Kjo do tė jetė njė kohė e mirė pėr njė martesė, njė angazhim ose njė ndarje qė e prisni prej kohėsh. Tregohuni tė kujdesshėm me gjėrat qė u jepni fėmijėve ose tė rinjve nė familje. Ata nuk mund tė dinė t'i pėrdorin ato ose t'i pėrdorin ato pa dashje dhe kėshtu tė shkaktojnė dėme ose aksidente tė padėshiruara. Kujdes do tė kėrkohet tani pėr blerjet tuaja pėr fėmijėt qė do tė jenė mė tė shtrenjta. Momente tė pakėndshme kėtė muaj do tė pėrfshijnė njė marrėdhėnie me njė grua qė do t'i fajėsojė tė tjerėt pėrreth saj pėr problemet dhe vuajtjet e veta. Do ta bėjė jetėn e tė tjerėve tė pakėndshme, si shpengim pėr shkak tė gabimeve ose lakmisė. Pėr disa prej jush nė korrik, do tė keni angazhime lidhur me njė pasuri tė trashėguar, pension, ose ndonjė lloj tjetėr angazhimi nga njerėzit qė nuk jetojnė mė. Ju gjithashtu do tė pikėlloheni nga lajme tė pakėndshme pėr dikė qė njihni.

Demi

Nėse keni lindur nėn shenjėn e Demit nė korrik, do tė pėrjetoni emocionalisht njė dramė nė jetėn e miqve tuaj, fqinjėve ose kolegėve. Kjo do tė jetė njė ngjarje qė do tė kėrkojė mbėshtetje mė tė madhe morale dhe emocionale. Sė shpejti, miqėsia juaj do tė vihet nė gjyq, pėr tė cilėn ju keni besim se ata janė tė qėndrueshėm dhe tė palėvizshėm. Nė korrik ju do tė merrni pjesė nė njė mbledhje tė rėndėsishme familjare nė lidhje me njė djalė apo njė tė ri. Ky ėshtė njė muaj nė tė cilin shumė do tė marrin pjesė nė njė angazhim, martesė ose shfaqje publike tė njė burri nė familje. Rėndėsia e harmonisė dhe mirėkuptimit nė marrėdhėniet ndėrmjet gjeneratave tė ndryshme tė njė familjeje do tė theksohet nga baballarėt, bijat, gjyshi dhe nipi, etj. Secila palė do tė ketė diēka pėr tė mėsuar nga tjetra. Mos i ndiqni fjalėt e verdha qė tė moshuarit janė mė tė menēur; ata vetėm kanė mė shumė pėrvojė... Ju do tė jeni nė gjendje tė arrini sukses, nė gjėrat pėr tė cilat nuk keni pasur asnjė shpresė. Shmangni nervozizmin ose stresin mendor sepse korriku do tė jetė njė muaj shumė i suksesshėm pėr ju. Kini durim dhe keni besim nė fatin tuaj. Surpriza kėtė muaj do t'ju tregojė nėse jeni duke shkuar nė drejtimin e duhur apo tė gabuar. Nė korrik, ju do tė keni njė rast tė gėzoheni pėr njė dokument financiar ose nė zhvillimin e punėve tuaja financiare. Nė disa raste, do tė merrni ndihmė ose kėshilla tė drejta nga tė huajt, por gjithsesi duhet tė jeni tė kujdesshėm me kėto kontakte. Korriku do tė jetė njė kohė e pėrshtatshme pėr aventura romantike. Njė flirtim nė vendin tuaj tė punės do tė jetė i shkurtėr, por me stuhi dhe do tė lėrė njė kujtesė tė veēantė pėr tė dyja palėt. Shmangni publicitetin e marrėdhėnieve tė tilla, sepse kjo ėshtė njė situatė delikate.

Binjakėt

Nėse keni lindur nėn shenjėn e Binjakėve, nė korrik do tė habiteni nga ngjarje pėr tė cilat keni pasur njė pritshmėri tjetėr tė zhvillimit. Ėshtė e vėshtirė tė thuhet se sa e favorshme do tė jetė kjo pėr ju, sepse ēdo ndikim negativ nga gėnjeshtra, mashtrimi ose ndonjė veprim tjetėr. Shpalosja e papritur e kėtij muaji do tė ketė sekrete (familjare ose personale), si dhe disa veprime prapa skenave nga ju, si dhe nga njerėz tė tjerė ndaj jush. Njė nga ngjarjet e rėndėsishme tė kėtij muaji do tė lidhet me lajmet qė lidhen me njė grua tė re qė jeton nė njė qytet tjetėr. Kjo mund tė ketė lidhje me disa humbje ose dėshtim, me fatkeqėsi ose aksident. Kėtė muaj, do tė ndiqni njė mbledhje me tė afėrmit ose miqtė qė do tė kenė njė festė tė rėndėsishme nė familjen e tyre: angazhim, martesė, pėrvjetor etj. Ky do tė jetė njė muaj i mirė pėr martesė, duke krijuar njė familje tė re pėr pėrfaqėsuesit e divorcuar tė shenjės dhe gjithashtu pėr njė marrėdhėnie tė re serioze. Ju do tė keni mė shumė stres nė punėn tuaj, sepse shumė njerėz do tė mbėshteten tek ju dhe ju nuk do tė jeni nė gjendje tė merrni ndihmė tė mjaftueshme pėr tė trajtuar lehtėsisht detyrat tuaja. Tani mbėshtetuni nė burimet dhe aftėsitė tuaja, njė mobilizim dhe pėrqendrim mė tė madh nga ana juaj. Flirtimi nė vendin tuaj tė punės do tė krijojė njė konflikt dhe madje edhe njė skandal me dikė qė ka njė qėndrim personal ndaj kėsaj marrėdhėnieje. Nė korrik, njė gėzim i veēantė do tė jetė nė jetėn e njė njeriu nė rrethin tuaj tė miqve tė ngushtė ose fqinjėve. Pėrvojat mė interesante dhe tė veēanta tė kėtij muaji do tė jenė tė lidhura me takimet tuaja me miqtė e rinj dhe tė vjetėr. Mundėsitė e paparashikuara do tė lindin nėpėrmjet takimeve dhe tė njohurit me njerėzit e afėrt dhe tė largėt.

Gaforrja

Nėse keni lindur nėn shenjėn e Gaforres, nė korrik do tė jeni nė gjendje tė zgjidhni shqetėsimet tuaja financiare ose problemet qė mund tė kenė ndodhur nė muajt apo vitet e kaluara. Tani ėshtė e mundur tė gėzoni njė sukses dhe fitim financiar pas njė periudhe pune tė vėshtirė dhe madje edhe njė lloj privimi. Kėtė muaj, lajmet pėr problemet serioze nė tė afėrmit, miqtė ose tė njohurit tuaj do t'ju bėjnė tė mendoni pėr disa kthesa tė papritura nė jetė. Kėto ngjarje do tė jenė njė pėrvojė e pėrjetshme edhe pėr ju, sepse askush nuk e di se ēfarė lloj situate mund tė pėrjetojnė dhe ēfarė pėrvojash mund tė kenė. Kėtė muaj, do tė keni probleme me dokumentat. Ju do tė pėrballeni me burokraci tė panevojshme ose shumė formalitete qė do t'ju bėjnė nervozė. Kjo do tė jetė njė kohė e mirė pėr tė pastruar shtėpinė nga sendet e panevojshme ose tė vjetruara. Korriku do tė jetė njė kohė e mirė pėr ēdo shitje, jo gjithmonė ēmimi do tė jetė faktori mė i rėndėsishėm. Megjithatė, kėtė muaj, ju mund tė bėheni subjekt i mashtrimit ose vjedhjes nga dikush qė ka planifikuar mė parė veprimet e tij. Njė ngjarje shumė e kėndshme lidhur me fėmijėt do tė pėrjetoni kėtė verė. Ju mund tė shijoni lindjen e njė fėmije ose lajmin e shumėpritur tė njė shtatzėnie. Nėse jeni nė procesin e njė padie financiare, pėrgatituni pėr shtyrje, ndėrrime tė pakėndshme ose komplikime. Nėse jeni nė procesin e bėrjes sė njė ndryshimi tė rėndėsishėm nė jetėn tuaj pėr tė cilėn keni nevojė pėr mė shumė burime financiare, mund tė pėrjetoni vonesa ose vėshtirėsi tė njė lloji. Njė situatė stresuese qė lidhet me njė tė afėrm do t'ju bėjė tė kuptoni edhe njė herė se gjėrat e kėqija nė jetė vijnė shpejt. Kini kujdes me pajisjet elektrike dhe ēdo pajisje teknike dhe instalime nė shtėpinė tuaj.

Luani

Nėse keni lindur nėn shenjėn e Luanit, korriku do tė jetė njė muaj i vėshtirė pėr ju, sepse ju do tė duhet tė ndani nga dikush me tė cilin keni kaluar njė pjesė tė jetės tuaj sė bashku: qoftė nė vendin tuaj tė punės, si miq ose me dikė nga rrethi i tė afėrmit tuaj. Arsyet pėr njė ndarje tė tillė do tė jenė tė ndryshme dhe nė asnjė rast nuk do tė jetė njė dramė. Kjo do tė jetė njė ngjarje qė do ta ndryshojė jetėn tuaj nė njė farė mėnyre ose do tė pasqyrojė gjendjen tuaj emocionale pėr njė periudhė tė caktuar kohe. Nė punėn tuaj do tė keni momente tensioni pėr shkak tė ndėrrimeve tė ndryshme, detyrave tė papėrfunduara nga muajt e mėparshėm dhe projektet, etj. Pėr disa prej jush, korriku sjell njė ndryshim nė punė nė njė pozitė tė re ose njė karrierė krejtėsisht tė re. Nė korrik, shėndeti juaj do tė kėrkojė kujdes, dhe kjo ėshtė veēanėrisht e vėrtetė pėr ata qė janė ende duke shtyrė njė trajtim. Fillimi i kėtij parashikimi nuk ishte shumė optimist, por nė korrik nuk do tė keni vetėm ditė me re. Mbi tė gjitha, tani do tė keni burimet, guximin dhe fatin pėr njė ndryshim pėr tė cilin jeni gati pėr njė kohė tė gjatė. Tani do tė marrėsh vendime tė guximshme, duke rrezikuar me guxim dhe duke pushtuar mė shumė pozicione ose miqėsi tė reja. Zhvillimi i mirė do tė ndodhė njė padi (nėse keni njė angazhim tė tillė). Nė korrik do tė shqetėsoheni pėr zhvillimin e ngjarjeve nė jetėn e njė partneri tė ngushtė ose bashkėshortor: ndoshta lidhur me punėn ose familjen e tij / saj. Tani shmangni njė konflikt me vajzėn, motrėn ose mbesėn tuaj, pasi kjo do ta bėjė marrėdhėnien tuaj mė keq. Edhe nėse arrini njė pajtim tė shpejtė, situata nuk do tė harrohet dhe nė disa raste nuk do tė falet. Nė korrik do tė merrni njė ftesė pėr tu mbledhur pėr njė rast nė jetėn e njė gruaje. Jeta juaj do tė jetė e turbullt pėr shkak tė veēorive nė karakteret nė tė dyja anėt. Gratė do tė gėzojnė njė dokument, kontratė ose ftesė tė rėndėsishme.

Virgjėresha

Nėse keni lindur nėn shenjėn e Virgjėreshės, nė korrik do tė jeni tė ngarkuar me gabime tė ndryshme ose probleme qė lidhen me njė djalė apo njė tė ri, me shumė gjasa nga rrethi i familjes suaj. Shumė do tė gėzojnė tė ftuarit qė do tė vijnė nga njė qytet tjetėr. Ky do tė jetė njė muaj i mirė pėr njė udhėtim pėr tė takuar tė afėrmit, miqtė apo tė njohurit e rinj. Pėr disa prej jush, korriku do tė jetė koha e njė ndryshimi tė madh qė lidhet me zhvendosjen nga vendi i banimit. Surpriza tani do tė ketė lidhje me njė fėmijė: konceptimi ose lindja e njė fėmije, njė performancė e suksesshme publike, ose fillimi i njė niveli tė ri tė arsimit etj. Ju gjithashtu do tė befasoheni nga lajmet pėr shtatzėninė e njė gruaje, e cila ėshtė njė gėzim i shumėpritur. Kėtė muaj, mund tė arrini shumė gjėra, tė filloni dhe tė pėrfundoni detyra dhe plane tė rėndėsishme. Ju gjithashtu do tė pėrjetoni njė seri emocionesh tė kėndshme, kryesisht nė dashuri. Tani ose do tė krijoni njė marrėdhėnie me tė ardhmen ose do tė zhvilloni njė lidhje qė tashmė ėshtė krijuar duke pėrfshirė njė angazhim mė serioz. Kėtė muaj shmangni marrėdhėniet financiare me miqtė (marrja ose dhėnia e parave pėr kredi, biznesi i pėrgjithshėm etj) Tani fati do tė gjejė njė mėnyrė pėr t'ju habitur me njė dokument financiar, njė fitore tė papritur ose njė dhuratė, njė blerje tė mirė me njė ēmim tė mirė dhe mė shumė. Korriku do tė jetė njė muaj i vėshtirė pėr burrat nėn moshėn 35 vjeē, prandaj shmangni rreziqet, ngjarjet e pamatura nė shtėpi apo nė shoqėri.

Peshorja

Nėse keni lindur nėn shenjėn e Peshores, nė korrik ju do tė mbani mend njė ngjarje tė rėndėsishme nė lidhje me dikė nė rrethin tuaj tė tė afėrmve. Ėshtė e mundur qė tė keni njė angazhim lidhur me kujtimin e njė tė afėrmi tė vdekur ose pėr t'u kujdesur pėr pasurinė dhe sendet e trashėguara. Tani shumė prej jush do tė kenė pritshmėri nė jetėn tuaj tė dashurisė ose jetės intime. Ju do tė jeni nė gjendje t'i kuptoni ndonjėherė me arsye, ndonjėherė me durim. Mos i kushtoni vėmendje komenteve apo thashethemeve qė ndikojnė nė privatėsinė tuaj. Sidomos ato qė janė tė lidhura me tė kaluarėn tuaj ose tė partnerit tuaj. Kėtė muaj, ju do tė keni planin tuaj pėr tė ndryshuar shtėpinė, artikujt ose pajisjet qė pėrdorni pėr punė, dhe mė shumė. Ju keni shumė gjasa tė pėrballeni me rezistencėn ose mungesėn e ndihmės nga njerėzit me tė cilėt jetoni ose punoni. Nė korrik, do tė pėrjetoni njė konflikt qė lidhet me interesat ose dėshirat tuaja materiale. Tani ju do tė jeni tė mėrzitur ose tė zhgėnjyer nga njė lajm i pakėndshėm qė lidhet me njė person qė jeton larg. Njė ngjarje ose incidente e pakėndshme gjatė njė udhėtimi ėshtė e mundur. Nė korrik, do tė pėrpiqeni pėr mirėkuptim, harmoni dhe afėrsi mė tė madhe me miqtė apo kolegėt tuaj. Ky do tė jetė njė muaj i mirė pėr krijimin e miqėsive dhe kontakteve tė reja. Nė shtėpi ju do tė diskutoni lajme apo ngjarje rreth njė vajze apo njė gruaje tė re nė familjen tuaj. Disa prej jush do tė gėzojnė lajmet pėr mėmėsinė e ardhshme ose lindjen e njė fėmije. Tregohuni mė tė kujdesshėm sepse njė shans qė prisni mund tė kalojė larg. Arsyeja pėr kėtė mund tė jetė mėnyra e papritur nė tė cilėn do tė shfaqet ose mungesa e gatishmėrisė nga ana juaj. Por, tani do tė jeni nė gjendje tė rifilloni idenė tuaj tė vjetėr ose ėndrrėn pėr shkak tė shfaqjes sė rrethanave tė reja tė favorshme. Nė korrik ju do tė keni njė mbledhje me tė afėrmit lidhur rreth njė martese, lindjen e njė fėmije, pėrvjetorin, ditėlindjen etj.

Akrepi

Nėse keni lindur nėn shenjėn e Akrepit, nė korrik do tė korrigjoni planet tuaja tė vjetra ose do tė bėni plane tė reja pėr veprimet tuaja tė ardhshme kėtė muaj apo deri nė fund tė vitit. Ju do tė keni njė takim tė rėndėsishėm, intervistė, prezantim kėtė muaj qė do tė kėrkojė pėrgatitje tė mirė dhe pėrqendrim maksimal. Gjatė kėtij muaji, njerėz tė rinj do tė shfaqen nė rrethin tuaj tė miqve, kolegėve ose tė afėrmve. Nė korrik, ju do tė keni njė takim, vizitė ose mbledhje, qė ka tė ngjarė tė lidhet me njė tė afėrm i cili jeton ose punon nė njė qytet apo vend tjetėr. Jo gjithēka qė ai ose ajo do tė ndajė pėr jetėn e tyre (ku ata janė) do tė jetė e vėrtetė. Korriku do t'ju sjellė njė shans pėr tė kuptuar mundėsitė e humbura. Prandaj do tė merrni kėshilla ose informata tė dobishme nga njė shok ose koleg. Papritur, tani mund tė keni komplikime tė pėrkohshme qė lidhen me njė udhėtim tė gjatė. Vonesa ose pengesa mund tė lindin gjithashtu me paratė qė lidhen me njerėz nga larg. Nėse po udhėtoni kėtė muaj, kini kujdes me tė gjitha dokumentet dhe paratė qė ju nevojiten pėr kėtė udhėtim. Korriku mund t'ju sjellė njė ngjarje apo lajme lidhur me njė shtatzėni tė papritur ose tė padėshiruar. Angazhimet e mundshme lidhen me marrjen e parave nga trashėgimia, pensionet, shitja dhe mė shumė. Tregohuni tė kujdesshėm nė lidhje me marrėdhėniet tuaja financiare me njerėzit e tjerė. Nėse lind njė situatė e tillė dhe domosdoshmėria, sigurohuni pėr kontratėn ose me ndonjė dokument tjetėr.

Shigjetari

Nėse keni lindur nėn shenjėn e Shigjetarit, nė korrik do tė jeni nė gjendje tė sqaroni shqetėsimet tuaja dhe tė merrni mė shumė qartėsi pėr njė problem ose situatė qė ėshtė e rėndėsishme pėr ju. Tani do t'ju jepet shansi dhe fati pėr tė bėrė shumė gjėra tė mira dhe pėr t'u kėnaqur me veten. Do tė jetė e rėndėsishme pėr tė mbajtur modestinė nė veprimet tuaja. Nė korrik, marrėdhėniet tuaja personale ose profesionale, tė cilat deri mė tani nuk kanė qenė problematike, do tė pėrjetojnė sprova tė rėndėsishme. Kini kujdes me shenja tė mbindjeshmėrisė ose xhelozisė. Kėtė muaj, do tė keni njė takim me miqtė ose fqinjėt tuaj rreth njė ngjarjeje nė shtėpinė e tyre. Nėse jeni pėrgjegjės pėr paratė nė punėn tuaj, ki kujdes qė tė mos ndodhė ndonjė situatė e pakėndshme pėr shkak tė gabimeve, mashtrimit etj. Ky do tė jetė njė muaj i mirė pėr tė zgjidhur njė problem financiar ose pėr tė pėrfunduar njė pagesė. Gjatė kėtij muaji, mund tė konsolidoni pozitėn tuaj nė vendin tuaj tė punės. Do t'ju jepet mundėsia pėr tė realizuar njė shans apo ide tė humbur. Nė korrik ju do tė ftoheni nga njė person i ri nė njė takim nė rrethin tuaj tė tė afėrmve ose miqve. Korriku mund tė mbahet mend me njė blerje tė re nė shtėpinė tuaj. Ju jeni gati pėr tė marrė para nga njė grua ose do tė pėrjetoni njė zhvillim tė favorshėm tė marrėdhėnieve financiare me njė grua. Ky muaj do tė jetė i mirė pėr punėn e lidhur me gratė.

Bricjapi

Nėse keni lindur nėn shenjėn e Bricjapi, korriku do tė jetė njė muaj shumė i tensionuar dhe dinamik pėr ju. Ju do tė keni mė shumė angazhime nė rutinėn tuaj tė pėrditshme dhe mė shumė detyra qė do t'ju duhet tė pėrfundoni nė kohė. Kėtė muaj, ju do tė konsideroni idetė, sugjerimet ose mundėsitė pėr tė ardhura mė tė mira, punė shtesė, dhe mė shumė. Tani ju do tė angazhoheni kryesisht me problemet dhe shqetėsimet tuaja. Ju do tė kėrkoni mėnyra pėr t'i zgjidhur ato me menēuri. Kjo do tė jetė e rėndėsishme pėr ju para se tė bėhen mė seriozė ose tė pamundur pėr t'u zgjidhur. Nė disa raste kjo mund t'ju kushtojė para. Zhvillimi i marrėdhėnies suaj personale, miqėsore ose profesionale do t'ju habisė kėtė muaj. Do tė ndiheni tė hutuar dhe tė pasigurt pėr atė qė po ndodh. Nė korrik ju do tė merrni para ose njė dokument financiar qė do tė ketė njė marrėdhėnie me njė burrė. Kjo mund tė lidhet me marrėdhėnien tuaj familjare, por gjithashtu mund tė ketė lidhje me biznesin tuaj (nėse e keni). Nė korrik, do tė diskutohen planet qė lidhen me fėmijėt: arsimimi i tyre, zhvillimi i talenteve ose marrja e aftėsive shtesė etj. Pėr disa prej jush, korriku kėrkon kujdes pėr njė problem shėndetėsor, njė qėndrim ose trajtim nė njė spital, terapi tė veēantė dhe mė shumė. Kėtė muaj, mund tė ofendoheni nga fjalėt dhe veprimet e njė personi qė do tė veprojė qėllimisht nė kėtė mėnyrė. Femrat e kėsaj shenje do tė kujtojnė kėtė muaj me njohje dhe miqėsi tė reja me njerėz nga afėr dhe larg. Teksa meshkujt do tė grumbullojnė informacione tė rėndėsishme nė karrierė pėrmes literaturės sė specializuar, mėsimeve tė videove, praktikės ose formės tjetėr tė trajnimit.

Ujori

Nėse keni lindur nėn shenjėn Ujorit, nė korrik do tė keni raste tė ndryshme pėr t'u mbledhur me tė afėrmit dhe miqtė qė jetojnė afėr ose larg nga ju. Shumė njerėz do tė mbledhin njerėz nė shtėpi, dhe kjo do tė jetė njė ngjarje shumė emocionale. Ju do tė merrni njė vendim tė rėndėsishėm qė do tė kėrkojė njė angazhim pėr dokumentet. Por, gjithashtu do tė keni detyra tė rėndėsishme tė performancės qė lidhen me fėmijėn tuaj ose punėn qė kanė tė bėjnė me fėmijėt (nėse punoni nė njė fushė tė tillė). Kėtė muaj, ju do tė jeni duke u pėrgatitur pėr udhėtime ose do tė keni njė udhėtim pune. Njė udhėtim i tillė do tė lidhet me kontaktet me njerėz tė ndryshėm, siē janė tė afėrmit, miqtė ose tė njohurit e rinj. Nėpėrmjet kontakteve tė tilla kėtė muaj ju do tė keni ndonjė pėrfitim personal. Nė korrik disa prej jush do tė udhėtojnė pėr njė pronė tė vendosur nė njė vendbanim tjetėr. Tani do tė jetė e rėndėsishme tė jesh i hapur pėr komunikim me njerėz tė ndryshėm nga njė shumėllojshmėri destinacionesh. Nė kėtė mėnyrė ju do tė pasuroni njohuritė tuaja, do tė jeni energji dhe do tė dalin disa ide tė reja. Keqkuptimet ose shqetėsimet e dashurisė do tė jenė tė pėrkohshme, tė shkaktuara kryesisht nga reagime tė keqkuptuara ose mbindjeshmėri. Kėtė muaj, ju do tė pėrjetoni diēka tė veēantė pėr jetėn tuaj tė dashurisė. Nė punėn tuaj ose aktivitetin publik, ju do tė gėzoni njė bisedė, sugjerim ose ide. Ka kontakte tė reja profesionale ose publike me dikė nga njė qytet apo vend tjetėr. Korriku do tė sjell njė takim tė veēantė lidhur me njė fėmijė apo tė ri. Kėtė muaj mund tė lindin para tė papritura ose mund tė lindin tė ardhura shtesė. Megjithatė, ka gjasa qė tė shpenzoni para pėr gjėra tė panevojshme ose si njė reagim emocional.

Peshqit

Nėse keni lindur nėn shenjėn e Peshqve, nė korrik mund tė pėrjetoni njė shumėllojshmėri tė emocioneve qė lidhen me flirtim nė zyrė ose njė marrėdhėnie tė re romantike (me shumė gjasa me dikė me tė cilin keni kontakte diku profesionale ose publike). Ju do tė pėrjetoni emocionet tė papritura njė udhėtimi po tė papritur. Tani do tė frymėzoheni nga njė propozim qė do tė zhvillohet gjatė disa muajve tė ardhshėm. Nė korrik, kini kujdes nga veprimet emocionale tė njė personi qė ėshtė i afėrmi juaj. Ata nuk do tė tė befasojnė (pasi personaliteti ėshtė tepėr emocional dhe i paparashikueshėm), por ata tani mund t'ju lėndojnė nė njė farė mėnyre. Ky muaj do tė jetė njė kohė e mirė pėr tė pėrfunduar angazhimet dhe detyrat e lėna pezull qė nga qershori. Tani do tė jeni nė gjendje tė zgjidhni njė numėr problemesh, por ēdo hap apo vendim qė ju nevojitet do tė jetė i menduar mirė dhe do tė shmangė pėrgjigjet emocionale. Kėtė muaj, do tė kuptoni shumė shpejt se qėllimi i njė personi ėshtė tė provokoj njė konflikt me ju. Ndoshta ėshtė njė i afėrm i cili po pėrpiqet ta bėjė atė me dėshirė. Ky muaj ka shkaktuar njė ngjarje tė pakėndshme qė pėrfshin njė person me tė cilin keni kontakte tė pėrgjithshme profesionale. Tani ėshtė njė ndryshim i papritur i mundshėm nė punėn tuaj. Femrat do tė krijojnė kontakte tė reja interesante dhe tė dobishme dhe do tė takohen me njerėz nga lokalitete tė ndryshme.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
^e^Hb

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė