Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Ēfarė tregon gjėja e parė qė shihni pėr personalitetin tuaj?

Ėshtė e mahnitshme se sa perceptimi mund tė zbulojė mbi personalitetin tonė.

Ēfarė tregon gjėja e parė qė shihni pėr personalitetin tuaj?
Ēfarė tregon gjėja e parė qė shihni pėr personalitetin tuaj?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 22/01/2018 15:09

Gjėrat qė kapin sė pari vėmendjen tuaj, thonė shumė pėr mėnyrėn se si e jetoni jetėn. Shikoni kėtė foto, cila ėshtė gjėja e parė qė shihni?

Krokodili

Nėse e keni parė krokodilin mė parė, jeni praktik dhe nuk ju pėlqen tė rrezikoni nė jetė. Ju jeni njė person qė shikon faktet dhe rezultatet, dhe jo teoritė e premtimet.

Ju jeni pragmatik, dhe njė bisedė e vėrtetė ėshtė si njė frymėmarrje me ajėr tė freskėt pėr ju. Cilėsia juaj mė e madhe ėshtė energjia tokėsore qė keni, e kombinuar me aftėsinė tuaj pėr tė zgjidhur problemet. Por edhe ky lloj personaliteti ka njė anė negative.

Jetoni njė jetė tė kujdesshme, por pėrqendrohuni mė shumė nė aspektet negative e jo pozitive. Ndjeheni lehtėsisht nė ankth ose nė depresion. Ju duhet tė relaksoheni dhe tė keni mė shumė argėtim. Jepini vetes kohė tė lirė pėr tė luajtur, keni nevojė pėr mė shumė se sa mendoni!

Varka

Nėse patė fillimisht anijen, do tė thotė qė tentoni tė keni njė sy pėr detaje dhe mund tė shihni gjithēka qė kalon.

Ju gjithashtu keni njė anė krijuese dhe njė mėnyrė unike pėr tė gjetur zgjidhje pėr ēdo problem apo situatė. Disa njerėz mund t'ju pėrshkruajnė si ėndėrrimtar, por pėr tė tjerėt ju jeni njė burim idesh tė shkėlqyera.

Ju pėlqen tė flisni pėr misteret dhe fenomenet shpirtėrore. Doni tė zhyteni thellė nė teoritė e komplotit dhe tė lundroni nėpėr tema ekzotike, nė kėrkim tė mistikės.

Ju keni njė imagjinatė tė fortė dhe dini pothuajse ēdo gjė. Por ky personalitet ka gjithashtu njė aspekt negativ.

Ju pėrqendroheni shumė nė detaje, duke harruar gjėrat mė tė rėndėsishme. Humbisni duke ekzaminuar fusha tė ndryshme, duke humbur plotėsisht qėllimin tuaj mė tė madh.

Kjo mund t'ju bėjė tė ndiheni tė humbur nė jetė. Mundohuni ta thjeshtoni jetėn duke eliminuar tė gjitha gjėrat e padobishme qė rrėmbejnė vėmendjen tuaj. Gjeni se ēfarė ėshtė mė e rėndėsishme pėr ju, cili ėshtė pasioni dhe cilat janė pėrparėsitė tuaja mė tė mėdha.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
86)Zh

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.