Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

20 cilėsi kritike tė njerėzve pozitivė

Unė jam njė njeri pozitiv. E keni gjetur veten plotėsisht tė hutuar kur njė person ka thėnė kėto fjalė?

20 cilėsi kritike tė njerėzve pozitivė
20 cilėsi kritike tė njerėzve pozitivė
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 27/09/2016 20:56

Ka shumė njerėz qė e pėrshkruajnė veten si njerėz pozitivė, edhe pse ata duken se janė me focus negativ.

Tashmė para se tė flasim pėr karakteristikat e personave pozitivė, duhet thėnė qė tė qėnėt njė person pozitiv ėshtė njė koncept relativ. Shumė njerėz besojnė se ata janė pozitivė sepse janė mė pozitivė se familjet e tyre, ose njerėzit nė ambientin pėrreth.

Kėtu tregojmė disa karakteristika tė personave qė vėrtet janė pozitivė:

1. Shikon mė tė mirėn tek tė tjerėt.

2. Harron lehtė.

3. Qėndron gjithmonė i qetė.

4. Ėshtė mirėnjoheės pėr tė gjitha gjėrat, tė mėdha apo tė vogla qofshin ato.

5. E trajton veten me mirėsjellje.

6. Ėshtė optimist dhe pret qė tė ndodhin vetėm gjėra tė mira.

7. Nuk ankohet dhe nuk merret me thashetheme.

8. Provon shanset, sepse njė njeri pozitiv nuk pranon tė udhėhiqet nga frika.

9. Buzėqesh, pėrqafon dhe sillet mirė me tė gjithė, edhe me tė huajt.

10. I ndihmon njerėzit e tjerė.

11. Ėshtė i vetėdijshėm pėr mundėsitė e mira dhe patjetėr i provon ato.

12. Ėshtė tolerant dhe i pranon njerėzit pėr ata qė janė.

13. Jep mbėshtetje pėr tė tjerėt.

14. Zgjohet ēdo ėngjes i emocionuar duke pritur pėr atė qė dita do ti ofrojė.

15. Pranon gabimet e tij/saj, dhe nuk ka frikė tė thotė mė fal.

16. Shpėrndan gėzim tek tė tjerėt vazhdimisht.

17. Kalon mirė dhe argėtohet ēdo ditė.

18. Identifikon gjėrat e mira nė rrethanat negative.

19. I lė gjėrat tė ndodhin duke i kontrolluar ato.

20. Dėshiron tė jetojė dhe tė pėrjetojė tė gjitha gjėrat nė jeten e tij/saj.

Po tashmė a e konsideroni veten shumė pozitiv?

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
>/SQV

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė