Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Pėrse njerėzit janė vėrtet tė tėrhequr prej jush, bazuar nė shenjėn tuaj tė horoskopit.

A ju ka ndodhur tė keni takuar dikė pėr herė tė parė, nuk jeni i sigurt ēfarė tė mendoni pėr tė, por pasi ti njihni ata ju mendoni se ata janė njerėzit mė tė mrekullueshėm qė keni njohur?

Edhe astrologjia ka ndikim nė karakteristikat qė njė njeri ka, dhe nė karakteristikat nga tė cilat njė njeri tėrhiqet.
Edhe astrologjia ka ndikim nė karakteristikat qė njė njeri ka, dhe nė karakteristikat nga tė cilat njė njeri tėrhiqet.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 16/12/2016 20:27

Tė gjithė ne kemi disa cilėsi, edhe nėse nuk i dijmė qė i kemi, dhe shpesh i shfaqim kur pėrballemi me njerėz tė tjerė gjatė komunikimit.

Cilėsitė e personalitetit qė na bėjnė tėrheqės nė sytė e tė tjerėve mund tė mos kenė lidhje me paraqitjen fizike.

Edhe astrologjia ka ndikim nė karakteristikat qė njė njeri ka, dhe nė karakteristikat nga tė cilat njė njeri tėrhiqet. Njė njeri mund tė ketė karakteristika pėr tė cilat nuk ėshtė i vetėdijshėm por njerėzit e tjerė i vėne re kėto karakteristika.

Shikoni se nga ēfarė tėrhiqen njerėzit e tjerė prej jush bazuar nė shenjėn tuaj tė horoskopit.

Dashi (21 Mars- 19 Prill)

Si lideri natyral i botės, Dashi ėshtė ai qė i vendos trendet dhe jo ai qė i ndjek. Edhe pse janė impulsive nė natyrė, entuziazmi dhe optimizmi i tyre pėr gjithēka i bėn njerėzit tė duan tė jenė pranė tyre sa mė shumė tė jetė e mundur.

Demi (20 Prill- 20 Maj)

Demi ėshtė shoku mė i mirė qė mund tė ketė njė njeri, pėrveē kėsaj Demi i tėrheq tė tjerėt me sensualitetin e tyre. Ata mund tė jenė kokėfortė ndonjėherė, por njerėzit e vlerėsojnė bazueshmėrine e tyre dhe faktin se ata janė shumė klasikė kudo qė shkojnė.

Binjakėt (21 Maj- 20 Qershor)

Binjakėt janė vazhdimisht duke e bėrė diēka, gjė qė mund ta bėjė tė vėshtirė planifikimin e diēkaje me ta. Gjithsesi, kjo ėshtė ajo qė i tėrheq njerėzit nga Binjakėt. Ata kanė energjinė qė gjithmonė duhet pėr tė lėvizur nė gjėra tė reja dhe njerėzit e tjerė e pėlqejnė kėtė gjė. Kur njerėzit janė nė shoqėrinė e Binjakėve, jeta nuk ėshtė mė e mėrzitshme.

Gaforrja (21 Qershor- 22 Korrik)

Edhe pse njė fėmijė pak sensitiv dhe i vetė-qendėrzuar herė pas here, Gaforrja i tėrheq njerėzit me aftėsinė e tyre tė pakushtėzuar pėr tė dashur. Ata janė besnikė dhe tė besueshėm, dhe ju do ta kuptoni qė Gaforrja ėshtė tėrhequr prej jush sepse ato e tregojnė kėtė me shumė dashuri dhe dhurata.

Luani (23 Korrik- 22 Gusht)

Ashtu si luani krenar, personat nėn shenjėn e Luanit njihen si mė mendjelehtėt e zodiakut. Ata janė shumė ambiciozė dhe kanė shumė vetėbesim, i cili nė disa raste mund tė jetė frikėsues. Por ēdo njeri e do njė Luan pėr shok. Ata janė shumė besnikė dhe bujarė me ata qė janė nė ciklin e tyre tė brendshėm. Njerėzit tėrhiqen nga Luanėt pėr shkak tė entuziazmit dhe pasionit pėr gjithēka nė jetė.

Virgjėresha (23 Gusht- 22 Shtator)

Si shenja e prakticitetit dhe logjikės, Virgjėresha ėshtė shumė llogaritėse kur bėhet fjalė pėr prezantimin e vetes nė botė. Ata kanė qepur ēdo detaj, qė nga rrobat qė kanė veshur tek tipi i bisedės qė presin tė bėjnė. Por ata janė realistė dhe nuk kanė interes tė jenė dikush tjetėr pėrveē vetvetes, veti kjo shumė e dėshiruar nga njerėzit e tjerė.

Peshorja (23 Shtator- 22 Tetor)

Peshoret, tė cilėt janė po aq mendjelehtė sa Luanėt, janė mirėnjohes pėr gjithēka qė bėjnė. Ata janė gjithashtu diplomatė, nuk kanė problem tė gjejnė shokė sepse janė paqeruajtėsit tipikė tė grupit. Ata e shijojnė bashkimin e njerėzve me terma paqėsore.

Akrepi (23 Tetor- 21 Nėntor)

Akrepi shpesh shikohet si e kundėrta e peshores. Ata janė tipa tė mbylluar, por njerėzit tėrhiqen prej tyre sepse ata janė pasionatė dhe besnikė. Akrepat janė shumė entuziastė pėr gjėrat qė duan nė botė, dhe kjo pėrfshin njerėzit rreth tyre.

Shigjetari (22 Nėntor- 21 Dhjetor)

Mund tė duken tė ngurtė dhe anti-socialė ndonjėherė, por Shigjetarėt mund tė shpikin ēdo gjė nė moment. Ata qė kanė qėndruar pėr njė kohė tė gjatė me njė Shigjetar sa pėr ta njohur mirė atė, e kuptojnė sesa tė mrekullueshėm dhe aventurierė janė ata.

Bricjapi (22 Dhjetor- 19 Janar)

Bricjapėt kanė njė nivel tė lartė konfidencė, gjė qė njerėzit e ngatėrrojnė me arrogancė ose mburrje. Konfidenca ėshtė gjithashtu arsyeja pėrse njerėzit tėrhiqen nga Bricjapėt. Kur Bricjapi ėshtė i interesuar pėr dikė, ai ėshtė shumė i pėrkushtuar dhe dashamirės.

Ujori (20 Janar-18 Shkurt)

Tipikisht njihen si rebelėt e zodiakut, Ujori ėshtė gjithmonė duke kėrkuar pėr diēka tė re dhe emocionuese. Kjo ėshtė ajo qė njerėzit pėlqejnė tek Ujorėt. Ata kurrė nuk heqin dorė nga pėrpjekja pėr tė bėrė miq tė rinj, sepse i shohin ata gjithmonė si aventura tė reja.

Peshqit (19 Shkurt-20 Mars)

Megjithėse janė emocionalė, tė ndjeshėm dhe pak idealistė ndonjėherė, Peshqit janė shumė besnikė me njerėzit qė duan. Njerėzit tėrhiqen nga personat e kėsaj shenje pėr shkak tė anes sė tyre emocionale dhe tė ndjeshme. Njerėzit i pėlqejne personat nėn shenjėn e Peshqve sepse ata gjithmonė duken njerėz tė mirė.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
IlT1O

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.