Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Paraja nuk tė bėn tė lumtur. Ja ēfarė thotė studimi i ri.

Kur vjen puna tek bisedat rreth lumturisė, shumė thonė se janė nė ndjekje tė saj e disa tė tjerė thonė se po tė kenė shumė para, tė blejnė shtėpi e makina do jenė mė tė lumturit nė botė.

Paratė mund tė sjellin vetėm gėzime dhe jo lumturi.
Paratė mund tė sjellin vetėm gėzime dhe jo lumturi.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 01/10/2017 23:33

Ėshtė vėrtetuar nga njerėz shumė tė pasur tė cilėt thonė se nuk ėshtė paraja lumturia e vėrtetė. "Paraja nuk mund tė blejė lumturinė" thotė njė shprehje qė e kemi lexuar e dėgjuar shpesh herė. Dhe e vėrteta ėshtė se te kesh shumė para nuk ėshtė se tė bėn aq tė lumtur sa mendojmė. Indeksi i lumturisė, i zhvilluar nga Oxford Economics dhe Qendra Kombėtare pėr Kėrkime Sociale, nga Sainsbury ka zbuluar se gjumi dhe shėndeti janė gjėrat qė kanė lidhje mė tė forta e mė shumė me lumturinė, mė tepėr sesa paratė.

Studiuesit zbuluan se ndėrkohė qė rriten tė ardhurat edhe nėse katėrfishohen shkakton shumė pak ndikim nė lumturi, nėse bashkohet me shėndetin e mirė dhe gjumin e rehatshėm atėherė do ishte kombinimi mė i mirė. Por paratė mund tė sjellin vetėm gėzime dhe jo lumturi. Studimi pėrfshiu nė studim pyetje pėr 8 250 Britanikėve, dhe u zbulua se 62.2 % ndiheshin mirė me jetėn e tyre.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
B5U<

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė