Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Kujdes! Toni i zėrit mund t'ju nxjerrė zbuluar.

Nėse tė kanė tradhėtuar, apo nėse je ti qė po mban ca sekrete tė vogla, mund tė dallohet edhe pėrmes tonit tė zėrit.

Kujdes! Toni i zėrit mund t'ju nxjerrė zbuluar.
Kujdes! Toni i zėrit mund t'ju nxjerrė zbuluar.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 11/10/2017 13:56

Njė studim i fundit ka zbuluar ca sekrete shumė interesante rreth aftėsisė sonė pėr tė dalluar tradhėtinė, pikėrisht nga zėri.

Studimi ėshtė quajtur "Zėri yt tradhėtar do tė tė tregojė; njohja e tradhėtisė kalon nga zėri". Studimi ka shqyrtuar mundėsinė qė njė njeri tė njohė tradhėtinė e tjetrit, nga zėri, pa marrė parasysh fjalėt qė ai ėshtė duke i thėnė.

Studimi ėshtė kryer nga dy psikologė amerikanė qė kanė "analizuar" qėndrimet e 152 studentėve rreth moshės 18 dhe 32 vjeē.

Pjesėmarrjėsve u ėshtė kėrkuar tė dėgjojnė disa regjistrime tė njerėzve qė ishin tė pėrfshirė nė njė marrėdhėnie, duke provuar tė gjenin se cili prej zėrave dukej tradhėtar. Dėgjuesit ishin nė gjendje tė zbulonin tradhėtinė vetėm nga toni i zėrit, me njė saktėsi tė habitshme.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
E3`YH

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.