Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

7 tė mrekullueshmit e botės sė futbollit

Janė vetėm 7, si 7 Mrekullitė e Botės, lojtarėt qė kanė fituar tė gjithė titujt mė tė rėndėsishėm ndėrkombėtarė.

7 tė mrekullueshmit e botės sė futbollit
7 tė mrekullueshmit e botės sė futbollit
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 29/12/2017 06:43, Ndryshuar: 29/12/2017 17:48

Janė vetėm 7, si 7 Mrekullitė e Botės, lojtarėt qė kanė fituar tė gjithė titujt mė tė rėndėsishėm ndėrkombėtarė, nė nivel klubesh dhe me kombėtaret e tyre, si lojtarė ose si trajnerė. Njė klub super ekskluziv ku bėjnė pjesė lojtarė nga vetėm dy shtete.

Perspekti ju fton tė zbuloni emrat dhe trofetė qė kanė fituar.

Franz Beckenbauer

Euro 1972;

Kupa e Botės 1974;

Kupa e Kampionėve 1973 - 1974, 1974 - 1975, 1975 - 1976 (Bayern);

Kupa e Kupave 1966 - 1967 (Bayern);

Kupa UEFA 1995 - 1996 (si trajner, Bayern).

Jupp Heynckes:

Euro 1972;

Kupa e Botės 1974;

Liga e Kampionėve 1997 - 1998 (si trajner, Real Madrid), 2012 - 2013 (si trajner, Bayern);

Kupa UEFA 1974 - 1975 (B.Mönchengladbach).

Sepp Maier:

Euro 1972;

Kupa e Botės 1974;

Kupa e Kampionėve 1973 - 1974, 1974 - 1975, 1975 - 1976 (Bayern);

Kupa e Kupave 1966 - 1967.

Juan Mata:

Euro 2012;

Kupa e Botės 2010;

Liga e Kampionėve 2011 - 2012 (Chelsea);

Europa League 2012 - 2013 (Chelsea).

Gerd Müller:

Euro 1972;

Kupa e Botės 1974;

Liga e Kampionėve 1973-1974, 1974-1956, 1975-1976 (Bayern);

Kupa e Kupave 1966-1967 (Bayern).

Hans-Georg Schwarzenbeck:

Euro 1972;

Kupa e Botės 1974;

Liga e Kampionėve 1973-1974, 1974-1956, 1975-1976 (Bayern);

Kupa e Kupave 1966-67 (Bayern)

Fernando Torres

Euro 2008, 2012;

Kupa e Botės 2010;

Liga e Kampionėve 2011-2012 (Chelsea);

Europa League 2012-2013 (Chelsea).

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
WaB+

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė