Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Liga e Kampioneve: Manchester City do pėrballet me PSG nė ēerek-finale

Manchester City do tė pėrballet me kampionėt Francezė Paris St - Germain nė ndeshjen e parė ēerek-finale nė Champions League.

Manchester City skuadra e vetme Angleze nė Champions League
Manchester City skuadra e vetme Angleze nė Champions League
Nga: Ndricim Topalli
Publikimi: 18/03/2016 20:52

Manchester City janė skuadra e vetme Angleze nė kėtė kompeticion, tė cilėt shmangėn pėrballjen me skuadrėn e Pep Guardiola's Bayern Munich dhe kampionėt nė fuqi Barcelonėn.

Barcelona do pėrballen me Atletico Madrit, Bayern pėrballen me Benfikėn, dhe Real Madrid me Wolfsburg.

Ndeshjet e para tė ēerek-finaleve do zhvillohen nė 5-6 Prill dhe ndeshjet e kthimit nė 12-13 Prill.

PSG, tė cilėt e kanė fituar kampionatin Frances Ligue 1 dy muaj para se kampionati tė mbarojė, mirėpresin Manchester City nė kryeqytetin Frances pėr ndeshjen e parė tė Mėrkurėn mė 6 Prill.

Ndeshja e kthimit do zvillohet tė Marten mė 12 Prill.

Dy skuadrat janė ndeshur vetėm njė herė mė parė - njė ndeshje qė pėrfundoi me barazim nė 2008-09 Uefa Cup.

Tė dy skuadrat mezi njihen nga ai takim, kur Manchester Citi ishin ende nė fillimet e pronėsisė sė Sheikh Mansour dhe PSG gati tre vjet larg nga blerja e Katarit.

Skuadra e Laurent Blanc kanė dominuar lojėn Franceze, duke fituar katėr tituj tė njėpasnjėshme nė ligėn Francese.

Por, ashtu si City, Parisians nuk kanė arritur tė pushtojne Ligėn e Kampionėve, duke humbur nė ēerekfinale nė secilin nga tre sezonet e kaluara.

Ndeshja e parė e PSG vs Manchester City

Ndeshja e parė e PSG vs Manchester City

Mė mirė tė jeshė nė fushėn e huaj i pari - Pellegrini

Menaxheri i Citit Manuel Pellegrini, i cili do tė largohet nė verė dhe do zėvendėsohet nga Guardiola pas tre sezoneve nė krye, tha se nuk do tė kishte njė pėrballje tė "lehtė" pėr skuadrėn e tij.

"Ndoshta njė ekip ka emra mė pak tė njohur se njė ekip tjetėr, por ata janė nė kėtė fazė dhe e meritojnė tė jenė kėtu, sepse ata kanė eliminuar ekipe tė tjera", ka thėnė Kiliani 62-vjeēar, i cili udhėhoqi Malagan nė ēerekfinale nė 2013-ėn.

"Ėshtė mė mirė tė jesh larg para - Unė preferoj gjithmonė pėr tė pėrfunduar nė shtėpi kėshtu qė ju e dini gjithmonė se ēfarė ju duhet tė bėni nė stadiumin tuaj.

"Sipas mendimit tim, Barcelona ėshtė ekipi qė gjithmonė bėn diferencėn, dhe tė gjitha ekipet e tjera janė tė gjithė tė njėjtėn gjendje."

Pėrplasja e dy skuadrave Spanjolle ėshtė ndeshja kryesore

Barcelona, do pėrpiqen qė tė jenė skuadra e parė qė tė fitojnė Champions League nė dy sezone rradhazi, te cilėt pėrballen me njė Atletico qė kanė pasur shumė sukses nė sezonet e fundit.

Kampionėt e Spanjės janė tetė pikė para Atleticos nė vendit e dytė nė La Liga, pasi i mundėn kundershtarėt e tyre nė tė dy ndeshjet e kampionatit kėtė sezon.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
A&'[:

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė