Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Mbrojtėsit mė tė shtrenjtė nė historinė e futbollit

Liverpooli tashmė ka zyrtarizuar blerjen mė tė re tė afatit kalimtar tė Janarit.

Mbrojtėsit mė tė shtrenjtė nė historinė e futbollit
Mbrojtėsit mė tė shtrenjtė nė historinė e futbollit
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 28/12/2017 19:05

Virgil van Dijk mė nė fund ėshtė zyrtarizuar nė radhėt e The Reds, i cili ėshtė pritur tė transferohej gjatė verės sė kaluar.

Sipas raportimeve tė para, ēmimi i transferimit ėshtė rreth 75 milionė funte (84.5 milionė Euro).

Njėkohėsisht, shtatgjati Holandez bėhet edhe mbrojtėsi mė i shtrenjtė nė historinė e futbollit.

Rekordin e deritanishėm e mbante Manchester City me Benjamin Mendyt, i cili u transferua nga Monaco pėr 52 milionė funte (58.5 milionė Euro).

Mė poshtė i keni 11 mbrojtėsit mė tė shtrenjtė nė historinė e futbollit.

Lilian THURAM (41.5 milionė Euro)

Leonardo BONUCCI (42 milionė Euro)

Thiago SILVA (42 milionė Euro)

Nicolįs OTAMENDI (44.6 milionė Euro)

Rio FERDINAND (46 milionė Euro)

David LUIZ (49.5 milionė Euro)

John STONES (56 milionė Euro)

Benjamin MENDY (57 milionė Euro)

Kyle WALKER (60 milionė Euro)

Virgil Van DIJK (85 milionė Euro)

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
NO]CL

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.