Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė

Ndricim Topalli

Themelues i Perspekti.com
Email: ntopalli@gmail.com
Cel: +355682885032

I diplomuar me Bachelor dhe Master nga University Of Birmingham nė Britaninė e Madhe, dega Computer Science and Software Engineering MEng (Shkenca Kompjuterike dhe Inxhinieri Programesh) Ndricim Topalli ėshtė themeluesi i Perspekti.

Ndricim, gjithashtu ka punuar pėr katėr vjet e gjysėm pėr kompaninė farmaceutike internacionale tė mirėnjohur PAREXEL si Inxhinier Programesh. Gjatė kohės sė tij te PAREXEL, Ndricim ka ndihmuar me zgjedhjen e aplikuesve tė rinj dhe trajnimin e tyre.

Nga eksperienca e tij e gjatė nė IT, Ndricim ka zgjedhur teknologjitė dhe metodat mė tė reja pėr tė krijuar njė produkt si Perspekti, pėr tė ndihmuar pėrdoruesit dhe klientet qė tė bashkėveprojnė me informacionet LIVE.

Kualifikimi Akedemik Fusha e Studimeve dhe Universiteti
Studimet e larta, Bachelor dhe Master MEng (Hons) Computer Science and Software Engineering, nga University of Birmingham, Britani e Madhe
Studimet para-universitare BTEC National Diploma IT Practitioners nga Peoples College Nottingham, mbaruar me pikė maksimale
Studime ne ICT (Information, Communication and Technology) GNVQ ICT nga Peoples College Nottingham, diplomuar studenti mė i mirė i vitit
Eksperiencat nė industri Kompania dhe fusha
Inxhinier Programesh PAREXEL, Nottingham, Britani e Madhe
Menaxher i mirembajtjes se websaitit Invotech UK (Ltd), Birmingham, Britani e Madhe
Teknik informacionesh DamovoConnect, Birmingham, Britani e Madhe
Aftėsitė Pėrdorimi
Anglisht Diplomuar nė Letėrsinė Angleze nga People's College Nottingham, Britani e Madhe
Java, J2SE, Swing, C/C++, Netbeans, Database Systems, JDBC, SQL and UML Pėrdorur gjatė gjithė kohės nė Universitet dhe gjatė ndėrtimit tė Perspekti.com
JSP, Servlets, Dreamweaver, HTML and CSS Pėrdorur pėr ndėrtimin e Perspekti.com
Sistemin UNIX Pėrdorur gjatė kohės nė Universitet
Reklamė